Правоохоронці перевіряють навчальні заклади регіону

За кілька тижнів до 1 вересня поліцейські з ювенальної превенції, вибухотехніки та кінологи перевіряють кожний навчальний заклад Донеччини на наявність будь-якої загрози. Паралельно правоохоронці розгорнули інформаційну кампанію, аби малеча, яка живе в прифронтовому регіоні, пам’ятала: при будь-якій небезпеці покликати на допомогу можна натисканням лише однієї кнопки у своєму телефоні. Адже мобільний додаток, яким користується вже більше двох тисяч мешканців, орієнтований, перш за все, на допомогу дітям.

До ліцей-школи №48 у Маріуполі вже цього тижня прийдуть 650 дітей, серед них 95 – першачки. Саме з цією школою поліцейські активно співпрацюють вже не перший рік. Тут навчається ледь не найбільше учасників «Ліги майбутніх поліцейських», саме тут впроваджено юридичний клас, і саме тут навчається багато підлітків, які вже мріють стати поліцейськими.

Директор навчального закладу Лілія Борисенко розповідає, що найголовніше – безпека дітей.

- До початку навчального року ми маємо бути впевненими, що наші класи, всі приміщення не приховують загрози для наших дітей, - відзначає педагог.

Саме тому за кілька днів до початку навчального року на території школи не учні, які готуються до школи, а правоохоронці. Інспектор-кінолог кінологічного центру ГУНП в Донецькій області Тарас Куба та його напарник, службовий пес Арес, ретельно обстежують кожний куточок приміщення школи та території навколо, аби переконатися, що ані для дорослих, ані для дітей тут немає жодної загрози.

- «Спеціалізація» Ареса – пошук вибухових речовин, зброї та боєприпасів. Він працює за запахом. Якщо чує запах небезпечних речовин чи предметів, він його позначає, - розповідає кінолог.

Паралельно територію школи прочісують вибухотехніки. Перевіряють все – навчальні заклади, підвал, горище, подвір’я. Т.в.о. начальника вибухотехнічного відділу ГУНП в Донецькій області Сергій Нестеров розповідає, такі перевірки давно стали стандартними, адже в зоні проведення антитерористичної операції важливо, аби життя дитини було в безпеці. На щастя, у цій школі ніяких небезпечних предметів виявлено не було.

Всього 1 вересня двері для 16 тисяч школярів відкриють 559 навчальних закладів, з них 36 знаходяться у населених пунктах на лінії розмежування . Аби прискорити зв’язок між поліцією та дитиною правоохоронці запустили ще один проект – мобільний додаток «Поліція 102». Якщо дитина опинилася у небезпечній ситуації, все, що їй потрібно зробити, торкнутися екрану свого мобільного.

rjd9dD0E.JPG
ig8OwEXQ.JPG

За розпорядженням очільника поліції Донеччини Віталія Невгада, поліцейські розгорнули широку інформаційну кампанію, аби діти знали та своєчасно користувалися такою можливістю. Незабаром у школах Донеччини знову розпочнуться Факультативи з поліцейським», зустрічі, під час яких діти не просто знайомляться особисто зі своїми правоохоронцями, а й дізнаються про обов’язкові правила безпеки там, де четвертій рік іде війна.

- До початку навчального року у кожній школі Донецької області проводяться заходи за участі ювенальних поліцейських, вибухотехніків та кінологів. Паралельно ми розміщуємо інформацію про мобільний додаток «Поліція 102», аби діти, які прийдуть до школи, знали, що за проект та могли ним користуватися, - відзначає начальник ювенальної превенції ГУНП в Донецькій області Катерина Шнейдер.

Нагадаємо, нещодавно екстрена кнопка SOS у рамках проекту «Схід та Захід – разом» була запущена і в Ужгороді .

PVPqmTLs.JPG
pjMqD5Ff.JPG
VPB37eIW.JPG
TXeQ71EW.JPG
JkrEN0HP.JPG
ZyWnTZxO.JPG
fpDNpiec.JPG
tr5I6LsV.JPG
C499U4Tr.JPG
a0UbUvgQ.JPG
jZGelkIM.JPG
BHBZDbVG.JPG
U52wKMFB.JPG
RrNCuazY.JPG