Діти відносяться до самої вразливої категорії населення. Перш за все, тому, що їм ще мало знайоме почуття небезпеки, а, отже, у них погано розвинений інстинкт самозбереження. Це стосується не тільки малюків, а й школярів молодших і середніх класів. Дітвора такого віку найчастіше піддається впливу негативних факторів. Для того, щоб захистити себе в разі виникнення надзвичайної ситуації, підлітки ще досить малі, але щоб створити цю саму надзвичайну ситуацію, вони вже цілком великі.
Фахівці Служби порятунку знають, що саме через дитячі пустощі виникає величезна кількість пожеж. Нерідко представники підростаючого покоління стають винуватцями трагедій, пов'язаних з вибухонебезпечними предметами. Цікавість бере гору над здоровим глуздом і попередженнями дорослих про небезпеки. Щоб знизити до мінімуму кількість нещасних випадків за участю дітей і підлітків, працівники ДСНС проводять превентивну роботу в школах.
Так, 11 вересня співробітники 19-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України в Донецькій області провели бесіду з учнями молодших та середніх класів школи в місті Добропіллі Донецької області, в ході якої розповіли школярам, які чинники найчастіше стають причинами пожеж.
Якщо мова йде про приміщення, то це, перш за все, порушення правил експлуатації електричних приладів, а також використання несправних розеток. Часто до спалахів призводить і підвищене навантаження на мережу. Тому рятувальники пояснили учням, що використовувати декілька приладів одночасно забороняється.
Говорячи про екосистеми, рятувальники пояснили, що забороняється розводити багаття без нагляду дорослих, а особливо, з використанням горючих речовин, які можна легко купити на ринку. Не можна використовувати петарди і хлопавки, якщо поруч немає когось із дорослих, а також розпилювати поблизу відкритого вогню всілякі аерозолі.
Рятувальники поговорили не лише з дітьми, але і з учителями, нагадавши їм про необхідність постійної роботи з учнями щодо правил безпеки життєдіяльності.