За півроку поліцейські Донеччини зупинили майже 2 тисячі водіїв, що сіли за кермо у стані сп’яніння

Всього ж за вказаний період припинено 21 тисячу порушень правил дорожнього руху. Їх учасників притягнуто до адміністративної відповідальності. Поліцейські посилюють контроль над дорожньою безпекою з метою порятунку життів.

«Коноплі, це ж не алгоколь…», - щиро здивувався водій лекговика, коли відносно нього поліцейські складали протокол за керування транспортним засобом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Перед тим, як завести двигун, він вживав наркотик. В кишені куртки порушник ховав ще одну дозу… «на потім».

З початку року сталося близько 15 аварій, в яких керманичі перебували напідпитку. На щастя, смертей вдалося уникнути, тілесні ушкодження отримали більше 15 осіб.

В деяких випадках страждають пішоходи або водії інших авто. Інколи внаслідок власної безвідповідальності травмуються п’яні водії.

Так, в Торецьку у квітні чоловік не впорався з управлінням та в’їхав у бетонний стовп. У важкому стані мешканця 1986 року народження було передано в руки лікарів. А у Вугледарі на початку року керманич у стані сп’яніння не лише скоїв ДТП на своєму авто, а й мало не викрав чуже.

Чоловік зіткнувся з припаркованою машиною. Співробітники поліції, що прибули на місце події, притягнули його до адміністративної відповідальності одразу за три правопорушення та відсторонили від керування. «З горя» керманич додав ще алкоголю, а потім вирішив дістатися додому на чужому транспортному засобі. Поки він з’єднував дроти, перехожі викликали поліцію. Завести автівку йому завадили правоохоронці.

Не менш байдужими до оточуючих виявляються й водії маршрутних таксі. У Мирнограді в кінці квітня поліцейські зняли з маршруту міжміський автобус, водій якого під час рейсу знаходився під дією наркотиків, що згодом підтвердили відповідні експертизи.

Варто згадати випадок у Волновасі наприкінці минулого року, коли за кермом шкільного автобусу перебував 54-річний мешканець, що вжив спиртне. «Відпусти, з ким не буває…», - просив поліцейських керманич, запевняючи, що спочатку розвіз дітей, а вже потім сів «за чарку». Під час зупинки в салоні перебували його нетверезі друзі, які не тільки не зупинили його від хибного кроку, а ще й довірили йому свої життя.

Всього з початку року в регіоні сталося 467 ДТП, в яких загинуло 42 особи та 630 отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості.

Нагадаємо, що за дорученням МВС України та за наказом начальника Головного управління Нацполіції в Донецькій області Миколи Семенишина в регіоні проаналізовано стан безпеки на дорогах та визначено аварійно-небезпечні її ділянки. В таких місцях присутність поліції буде посилено.

Крім того, враховуючи курортний сезон в нічний та ранковий час в місцях концентрації транспорту та автодорогах, які ведуть до місць масового відпочинку громадян (узбережжя Азовського моря, Святогірськ, Лиман та Щурове), для забезпечення безпеки учасників дорожнього руху поліцейські здійснюватимуть посилене патрулювання.