Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, що найчастіше вражає ротоглотку, але нерідко зачіпає гортань, бронхи, шкіру та інші органи. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом.
Основними симптомами дифтерії є висока температура від 38 до 40 градусів, сонливість, слабкість, біль у горлі, першіння, труднощі при ковтанні.
На другий день захворювання на слизових з’являються блискучі плівки світло-сірого кольору з чіткими краями, можуть збільшитися лімфовузли.
При тяжкому перебігу розвивається набряк тканин шиї, а при ураженні гортані виникає набряк, який призводить до ускладненого дихання та навіть до припинення дихання.
Інкубаційний період триває від 2 днів до тижня.
Заразитися на дифтерію можна від хворої людини при розмові або при користуванні спільними предметами.
Сприяють розвитку дифтерії гострі вірусні інфекції, такі як ГРВІ чи грип, а також “дитячі” інфекції – кір, вітряна віспа, краснуха тощо.
В Україні за 6 місяців 2018 року зареєстровано 2 випадки дифтерії серед дорослого населення. В липні поточного року захворіла 14-річна дитина в Київській області та зареєстровано сімейне вогнище з 4 випадками дифтерії у Чернігівській області (2 дорослих та 2 дітей), але ситуація може бути набагато важчою, ніж з кором.
Найкращим методом профілактики є вакцинація: щеплення проти дифтерії ставиться дітям в 2 місяці, 4 місяці і 6 місяців, потім повторюють в 18 місяців, 6 років і 16 років, далі кожні 10 років. Щеплення проти дифтерії не захищає від зараження, але щеплені люди переносять дифтерію в дуже легкій формі.
Головним у лікуванні дифтерії є своєчасне введення антитоксичної протидифтерійної сироватки, яка нейтралізує дію дифтерійного токсину.
Лікування дифтерії проводиться тільки в інфекційному відділенні медичного закладу.
СВОЄЧАСНЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ЛІКАРЯ УБЕРЕЖЕ ВАС ВІД ТЯЖКИХ НАСЛІДКІВ ЗАХВОРЮВАННЯ.
Фахівці Добропільської міськрайонної
філії ДУ «ДОЛЦ МОЗ України»