Розкрити чи запобігти: як поліція Донеччини бореться з крадіжками

За підсумками 10 місяців в Донецькій області розкрита кожна друга крадіжка з квартир та приватних будинків. Разом з цим поліцейські запровадили профілактичні заходи, спрямовані на запобігання майновим злочинам. В області набирає обертів проект «Безпечний будинок», який допомагає захистити мешканців від злочинних посягань.

На Донеччині кількість крадіжок дещо зменшилася, разом з цим зріс рівень їх розкриття. Так, з початку року зареєстровано більше 9 тисяч крадіжок майна різних форм власності. З них понад 3,5 тисяч розкрито, це на 600 більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Близько 2 тисяч крадіжок скоєні з квартир та приватних будинків. У понад тисячі випадків «домушники» притягнуті до відповідальності. За розкриттям цього виду крадіжок поліція Донеччини увійшла до трійки лідерів у країні.

Близько 200 крадіжок з осель є кваліфікованими. В цьому випадку злочинці використовували інструменти для проникнення всередину, був наявний розподіл ролей між співучасниками, які дотримувалися заходів конспірації.

Найбільш популярними способами потрапити в чужу квартиру залишаються підбір ключа та віджим пластикового вікна. А більшість крадіжок скоюються вночі – з півночі до 4 години ранку.

Викрадення чужого майна – це злочин, вчинений в умовах неочевидності. Нерідко господарі дізнаються про втрату майна і звертаються до поліції через певний час, що ускладнює розслідування.

Поліцейські Бахмута затримали серійних зловмисників, які спеціалізувалися на крадіжках майна з гаражів. Четверо підозрюваних ретельно готувалися до злочинів, діяли лише вночі. «Почерком» викрадачів було те, що вони проникали всередину, розібравши дах.

Розкриття крадіжок нерідко вимагає ретельної оперативної роботи. Аби затримати злочинну групу, яка демонтувала залізничні рейки та завдала багатомільйонних збитків, співробітники карного розшуку півдня провели у засідці в засніженому полі.

Сьогодні розкриваються понад 40% викрадень. Однак найкраща протидія злочинним посяганням – профілактика та захищений будинок.

На Донеччині вже рік діє проект «Безпечний будинок», який дозволяє мінімізувати умови для скоєння злочинів та захистити мешканців. Він передбачає консолідацію зусиль поліції, місцевої влади та самих жителів.

На сьогодні близько 50 багатоквартирних будинків по області отримали статус безпечного, в тому числі і на лінії розмежування.

На будинках та у дворах встановлено понад 300 відеокамер, запираючи прилади, домофони, освітлення. Крім того, вони перевірені поліцейськими. У таких будинках немає наркопритонів, точок розливу самогону, осіб, які загрожують публічній безпеці.

Як результат – у них майже не скоюються правопорушення.