В м.Добропілля на даний час захворювань на грип не зареєстровано. Відмічається зростання захворювань на ГРВІ серед школярів.
Грип – це високозаразне вірусне захворювання. Інфекція передається повітряно- крапленим шляхом та потрапляє в організм через рот, ніс та очі. Від початку захворювання до появи перших симптомів може пройти від 1 до 7 днів.
Грип має симптоми, схожі з іншими гострими вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим, бо може дати тяжкі ускладнення з ризиком для життя. Тому перші ж симптоми ГРВІ та грипу вимагають особливої уваги. Такими симптомами є:
- підвищена температура тіла;
- біль у горлі;
- кашель;
- нежить;
- біль у м’язах.
Якщо є хоча б один з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря – його слід викликати до дому. Призначене лікарем симптоматичне лікування у домашніх умовах може бути достатнім для одуження. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів привести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.
Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже тепер під загрозою – її життя.
Викликайте «швидку» чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо присутні наступні симптоми:
- блідість або посиніння обличчя;
- ускладнене дихання;
- висока температура тіла, що довго не знижується, не зважаючи на прийом лікарських засобів;
- порушення свідомості: надмірна сонливість чи збудженість;
- біль у грудній клітці;
- домішки крові у мокротинні;
- падіння артеріального тиску.
Затримка з госпіталізацією за наявності цих симптомів може призвести до смерті хворого.
Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей:
- уникати скупчень людей, аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, а якщо це неможливо, то користуватися одноразовими масками. Важливо пам’ятати, що у будь-якому випадку маску потрібно замінитичерез кожні 4 години;
- регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання – як у житлових так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе віруси;
- повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення захисної функції організму;
- часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем або вологими серветками із вмістом спирту, не торкатися очей, носа, рота, обличчя брудними руками.
Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищують Ваші шанси уникнути захворювання і здатне зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч. Будьте уважні до свого здоров’я та бережіть своїх близьких від грипу!!!
Добропільська міськрайонна філія ДУ «Донецький ОЛЦ МОЗ України»