16 червня православні вірячи відзначають День Святої Трійці. В цей день відбуваються святкові службі, тож у храмах та церквах збирається велика маса людей і під час літургії священнослужителі, а також віруючі використовують відкритий вогонь, що є вкрай небезпечним при значному скупченні людей.
Окрім цього під час святкових заходів у храмах масово запалюють свічки, тому найменша необережність чи недогляд може призвести до пожежі.
Культові споруди належать до пожежонебезпечних будівель і є об'єктами з масовим перебуванням людей. Ці споруди зазвичай становлять історичну, культурну, архітектурну та духовну цінність. Крім цього, старі культові споруди переважно зведені з використанням дерев'яних матеріалів.
Пожежі, що виникають у таких спорудах, є резонансними, завдають як матеріальних, так і великих моральних збитків державі та суспільству.
Основними причинами виникнення пожеж у релігійних закладах є недбале ставлення до правил пожежної безпеки при влаштуванні й експлуатації електроустановок та необережне поводження з відкритим вогнем
Рятувальники ДПРЗ-9 ГУ ДСНС України у Донецькій області нагадують громадянам, що під час відвідування церков та храмів слід пам’ятати:
будьте обережні при запалюванні свічок зі свічників, закочуйте рукава одягу; під свічкою тримайте шматок картону, щоб гарячий віск не потрапив на шкіру і ви не впустили запалену свічку на одяг; підв’язуйте міцно хустки і прибирайте волосся, зменшуючи ризик потрапляння їх на вогонь свічки при нахилі голови; слідкуйте за дітьми, щоб вони не поставили запалену свічку поруч з одягом; не заносьте з собою і не запалюйте замість свічок легкозаймисті предмети і рідини, наприклад целулоїдні іграшки, сірники і запальнички; намагайтеся дотримуватися відстані від інших прихожан, не скупчуйтесь в одному місці; у разі загоряння одягу швидко скиньте його, постарайтеся загасити вогнегасником або накрийте щільною тканиною; вивчить планування молитовного залу і в цілому будівлі церкви, щоб знати шляхи евакуації, яких обов’язково має бути кілька, а всі двері на вихід відкритими; у разі спрацювання пожежної сигналізації та системи оповіщення про пожежу негайно покиньте молитовний зал, не створюючи паніки і тисняви при пожежі або іншій надзвичайній ситуації телефонуйте за номером «101» - з будь якого телефону цілодобово.