До сіл Добропільського району повернулась вода

В селах Добропільського району: Красноярське, Новий Донбас, Первомайське та Ганнівка після триденного відключення було відновлено водопостачання. Підприємство-постачальник води «Вода Донбасу» дозволило це під гарантії погашення боргу впродовж вересня. Про це повідомляє ДоброNews.City

Сільські ради пообіцяли посприяти комунальному підприємству «Агрокомсервіс», що обслуговує водоводи в цих селах, дістати гроші для оплати боргу, який створився через те, що в поточному тарифі не враховани втрати води від аварій та незаконих врізок.

Декілька днів без води змусили переглянути ставлення жителів до проблеми. Представники громади села Красноярське попросили КП «Агрокомсервіс» надати списки боржників за воду, щоб провести співбесіди з односельцями. Це дало результат, в той же день декілька людей оплатили борг.

Зібрання мешканців села Красноярське з приводу відключення водиАртем Лютий
Зібрання мешканців села Красноярське з приводу відключення водиАртем Лютий
Зібрання мешканців села Красноярське з приводу відключення води

Такою роботою на громадських засадах зайнялася пенсіонерка Олена, що раніше працювала на подібному підприємстві. Під час зборів з мешканцями села вона розпоівла про свої успіхи: «Я шість років тому, коли працювала, ходила по селу по боргах за воду, все знаю: де, хто, як підключений. Позавчора ми отримали списки, пройшлися з подругою Олею по боржниках, розмовляли з односельцями, і ось бачите, люди почали платити. Ми їм говорили про те, що в разі неплатежів будуть приїзжать та відключати. Без води в селі всім плохо».

Навіщо і мені бути без води, коли хтось не плате? 

Сергій Мішанов, батько п’яти дітей, що нещодавно повернувся з фронту, де служив в 54 бригаді, збирається найближчим часом оформити субсідію. Через відключення був вимушений носити воду для господарства зі ставка, що поряд з селищем. Говорить, що не розуміє, як можна відключати тих, хто платить: «Мені нещодавно з шахти привезли вугілля, я його перекидав, а діти поряд були та дуже вимазалися. Для того, щоб їх помити, ледве знайшов воду, а є ще й скотина, господарство. Я скажу як бути з втратами води — відрізати боржників! Навіщо і мені бути без води, коли хтось не плате?».

Сергій Мішанов, батько 5 дітей, ветеран АТО-ООС

Сергій Мішанов, батько 5 дітей, ветеран АТО-ООСАртем Лютий

Після зібрання комунальники відрізали від водопостачання адресу, за якою мешкає безробітній чоловік. Борг за декілька місяців в нього близько 600 грн, але на контакт він не йде. Сусіди говорять, що особисто передають йому платіжки в руки. Дома нікого не було, але це не завадило відрізати боржника від водоводу. Колодязь з лічильниками знаходиться на вулиці. 

Подвірря, що комунальники відрізали від водопостачанняАртем Лютий
Слюсар перевіряє стан засувки та лічильника боржникаАртем Лютий
Відрізання від воопостачання боржника з селища Красноярське

«Мені всіх шкода, коли розпочинають розповідати в яких умовах та ситуаціях люди живуть, іноді це жах, — говорить Олена Волковська, директорка комунального підприємства „Агрокомсервіс“, — Але коли за борги відрізають все село, то не час співпереживань, треба вирішувати. Воду в села відкрили під наші гарантії, що КП „Агрокомсервіс“ закриє заборгованість перед КП „Вода Донбасу“ впродовж вересня. В свою чергу сільради, після цієї ситуації, пообіцяли посприяти тому, щоб ми змогли дістати ці гроші. Також, звертаємся до абонентів з проханням вчасно оплачувати та не доводити до заборгованостей».

Олена Волковська, директорка КП "Агрокомсервіс"