Петиції від добропільчан: що було впроваджено в місті та як це працює

В Добропіллі з травня запрацювала платформа електронних консультацій з мешканцями, а прохідну кількість голосів в підтримку електронних петицій знизили до мінімуму. Так місцева влада намагається залучити громадськість до більш активної участі в житті міста.На цей час використовується два інструменти впливу громадян на владу: це електронні петиції та електронні консультації з громадськістю.Електронні інструменти впливу популяризуються за допомогою сайту міської ради та сторінки в соціальній мережі facebook.

Електронні петиції

Мешканці Добропілля можуть запропонувати депутатам вирішити будь-яке питання, пов’язане з інтересами громади. Зробити це можна за електронною адресою petition.mrd.gov.ua. Якщо така петиція набирає достатню кількість голосів, її вносять до голосування на сесії. На цей час ценз проходження петиції знизився з 200 до 100 голосів. У виконкомі це пояснюють низькою активністю містян.

За три роки існування цього інструменту лише три електронних звернення подолали бар’єр голосів та були розглянуті депутатами:

Одна з перших петицій — це пропозиція місцевих зоозахисників визнати котів частиною екосистеми міста, яка набрала 210 голосів. Також до цього списку війшла петиція з проханням запровадити міську програму стерилізації безпритульних тварин. Пропозицію підтримали 215 громадян.

Третя і остання прийнята петиція набрала 209 голосів. До місцевої влади звернулися батьки дітей з інвалідністю, яким виповнилося 18 років. У зверненні йшла мова про створення можливості для спілкування дорослої молоді з обмеженими можливостями, як частини реабілітації.

Всі питання, зазначені у згаданих петиціях, були підтримані депутатами.Створити петицію самостійно чи проголосувати за чиюсь пропозицію просто. Для цього треба лише зареєструватися на сторінці. Реєстрація не складна: треба вказати ім’я, електронну скриньку та домашню адресу. Ці дані необхідні для зворотного зв’язку з авторами петицій.

Консультації з громадськістюКонсультації - новий інструмент, через який місцева влада дізнаватиметься про бачення мешканців щодо змін або проектів, які збираються впроваджувати у Добропіллі. Наразі вже існує консультація у вигляді голосування з можливістю залишити коментар. Першим та єдиним поки що питанням з часу запуску став демонтаж пам’ятних знаків на площі ім. Арутюнова та встановлення їх на Алеї Героїв в міському парку. І, хоча сайт показує більше 600 переглядів, фактично проголосувало лише 10 мешканців, а двоє залишили коментарі.

Запропонувати консультацію на сайті e-consultations.mrd.gov.ua можуть лише депутати та посадовці, а віддати голос чи прокоментувати можуть всі, хто зареєструвався на сайті. Алгоритм реєстрації подібний до електронних петицій, хоча це інша платформа і треба на обох сторінках реєструватися окремо.За словами старшої спеціалістки відділу внутрішньої політики виконкому Добропільської міської ради Катерини Чалої, результати таких опитувань доводитимуть до відома міських депутатів, в разі винесення питання на голосування. «Якщо люди побачать, як консультації з ними впливають на прийняття рішень радою, то активність мешканців у вирішенні питань громади збільшиться, - вважає Катерина. - Це приведе до більш плідної співпраці місцевого самоврядування з жителями міста».