Судове засідання у Добропіллі закінчилося побиттям та проколом колес автівки прокурора Артема Величко. На суді він клопотав за звільнення від відповідальності бойовика Олександра Ігнатішина з позивним «Ашот», який належав до розвідувального батальйону «Грім» незаконних військових формувань «ДНР». Про це повідомляє ДоброNews.City
Напередодні суду в соцмережах з’явилася публікація, що в Добропільському міському суді буде розглядатися клопотання прокуратури про звільнення Олександра Ігнатишина с проханням всім небайдужім прийти наступного дня до суду, щоб не дати відпустити бойовика.
Судове засідання почалося з перепалки. До суду прийшли представники всіх патріотичних організацій Добропілля, а також ветеранської спільноти сусіднього Покровська. Сутички почалися ще до засідання.
Під час суду прокурор зачитав клопотання щодо звільнення Олександра Ігнатишина, його виступ перервали обурені вигуки присутніх:
— Ти прокурор чи адвокат? Ти кому служишь?
— Ми напишемо головному прокурору Рябошапко, хай розбереться із прокурором Величко, який виїхав з Макіївки в наше мирне Добропілля і судить макіївського сепара і відпускає... Макіївські своїх вигороджують.
— Да він в діверсійному підрозділі служив, ви взагалі розумієте, що це таке?
Після того, як суддя заспокоїла присутніх, було заслухано свідчення самого Ігнатишина. З його слів керівництво диверсійно-розвідувального підрозділу «Грім» видало йому автомат, а також назначило заробітну плату 5000 грн. В підрозділі його знали під позивним «Ашот», але як зазначив бойовик, він лише возив продукти харчування на базу ДРГ «Грім», яка розташована на території Харцизького трубного заводу. До лав бойовиків примкнув через страх за життя, бо його періодично затримували та били. Також «Ашот» розповів, що впродовж своєї служби він вісім разів виїздив на територію України, щоб знайти роботу, але так і не знайшов. А фото зі зброєю робилися «по-приколу».
Фото з персональної сторінки Олександра Ігнатишина
Фото з персональної сторінки Олександра Ігнатишина
ДРГ «Грім» приймала активну участь у боях під Іловайськом та в Донецькому аеропорту імені Прокоф’єва. Пізніше була перейменована в «Сомалі» на чолі з Гіві, який став відомим через катування українських військових, взятих в полон у районі ДАПу (донецького аеропорту).
Ігнатишина затримали на території України. Він підписав заяву про співпрацю з співробітниками СБУ. За словами прокурора бойовик також надав інформацію про мінімум десять осіб, які приймали участь у незаконних формуваннях «ДНР», чим посприяв правоохоронним органам. Але суддів не задовольнила ця формуліровка, бо, зі слів самого Ігнатишина, він навіть не бачив окопів та нічого не знає про бойові дії, лише привозив продукти. Справу перенесли, щоб прокурор надав матеріали, які були відкриті на підставі свідчень Ігнатишина і для перевірки, чи дійсно його показання виявилися корисними слідству, бо саме цей пункт є одним з основних в клопотанні прокурора про звільнення бойовика.
Під час суду Микола Стрепоченко, помічник народного депутата Дмитра Лубінця, зазначив, що прокурор родом з Макіївки, як і обвинувачуваний, та додав, що у Артема Величка там досі живуть родичі. Після засідання ми поцікавилися, чи це дійсно так і чому в такому разі він не відмовився від резонансної справи, бо на нього, потенційно, міг бути оказаний тиск з боку незаконних збройних формувань, але прокурор відмовився відповідати.
В цей же день на сайті обласної прокуратури з’явилося повідомлення про відкриття кримінальної справи за ч. 2 ст. 345 та ч. 1 ст. 347 КК України (завдання легких тілесних ушкоджень та пошкодження майна працівникові правоохоронного органу). За матеріалами справи стало відомо, що після завершення суду в холі відбулася сутичка за участю Артема Величко, в якій прокурор отримав декілька ударів в живіт від невідомих осіб. Також виявилося, що у його автівки, яка стояла біля будівлі суду, пробиті два колеса. Поліція, яку викликали на місце події, нікого з нападників не знайшла.
Геннадій Четверев, голова обласної спілки ветеранів АТО-ООС «Захисники Донеччини», який був присутній на засіданні суду, прокоментував події так:
«Ветеранська спільнота вважає, що своїми непрофесійними діями прокуратура провокує ветеранів АТО на насильство, бо справи по сепаратистах недорозслідувані і бойовиків випускають на свободу. Якщо не можете довести причетність бойовика до незаконних збройних формувань — звільняйтеся через профнепридатність. Не треба злити ветеранів».
Ситуація навколо цього судового процесу спровокувала невдоволення ветеранів АТО області: завтра, 20 вересня, о 10-й годині ранку відбудеться масова акція протесту біля будівлі Донецької обласної прокуратури в Маріуполі.