Поліція радить добропільчанам: як захистити дитину в інтернеті

Діти легко привчаються до використання інтернету, і саме на цьому етапі дорослі повинні втрутитися й допомогти їм дізнатися про безпеку в мережі.

Велика кількість школярів віддають перевагу не іграм на вулиці, а спілкуванню в соціальних мережах, різних чатах, програмах обміну миттєвими повідомленнями.

Подібне віртуальне спілкування з однолітками може бути корисним для обміну досвідом, інформацією та водночас і небезпечним – деякі зловмисники використовують віртуальну комунікацію як інструмент для маніпулювання підлітковою свідомістю.

Для того, щоб спілкування неповнолітніх в мережі інтернет було безпечним, батькам треба дотримуватись нескладних порад: вони мають знати “віртуальних друзів” своєї дитини та слідкувати за тим, яка особиста інформація та фотографії потрапляють в соціальні мережі та встановити правила роботи в інтернеті.

Аби уникнути небажаних ситуацій, радимо всім батькам навчити своїх дітей «10 основним правилам безпеки в Інтернеті»:

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістить про це батьків.

3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.

5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістить про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.

9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.