ромадські слухання щодо технічного переоснащення обладнання в частині методу виділення сухого відсіву на збагачувальній фабриці «Добропільська» відкладаються, наступні відбудуться після екскурсії Аксьонова підприємством.
Проект технічного переоснащення дозволить при пересипах вугілля фракцією 0-6 мм очищати повітря від вугільного пилу за допомогою нових сучасних фільтрів.
Покращення умов праці на ЦЗФ «Добропільська» відкладаються через перенос громадських слухань
На слуханні зареєструвалося 17 людей, більшість з них — працівники відділів Добропільської міської ради, також були мешканці селища Жданівського, яке знаходиться поруч з ЦЗФ «Добропільська».
Крім питань по проекту, міський голова Андрій Аксьонов критикував діяльність фабрики у сферах, які до слухань не мали відношення, але є проблемними для міста. Так, він пригадав, що компанія ДТЕК через суд довела, що фильтр-пресувальний цех, який був побудований на території фабрики, належить до об’єктів енергетики, а не до гірно-добувної промисловості. Це дозволило ДТЕК не платити у фонд соціально-економічного розвитку міста 2 млн. грн. пайової участі. Також висловлювалась претензія щодо запиленості Жданівського.
Представники ЦЗФ «Добропільська» поясняли, що вплив на місто від впровадження проекту не відбудеться, але близько 300 добропільців, які працюють у запиленому корпусі фабрики, відчують покращення. Крім цього, компанія отримує можливість економити на ремонті та обслуговуванні обладнання, яке періодично забруднюється вугільним пилом і виходить зі строю. Також директорка підприємства Надія Судак сподівається, що покращення умов праці на фабриці призведе до зниження показника текучості кадрів. Вона зазначила, що скорочення штату із введенням у експлуатацію нових технологій не відбудеться.
Розмова міського голови з представниками підпприємства проходила не зовсім гладко: наприкінці слухань мер навіть отримав зауваження від літнього мешканця Жданівського.
На голосування Аксьонов поставив три варіанти вирішення проблеми: дозволити будівництво, відмовити у будівництві, або перенести слухання та відвідати підприємство, щоб детально розібратися у питанні. Слухачам він радив обрати саме останній вариант. Голосуванням більшість присутніх підтримали голову Добропілля.
Громадські слухання — обов’язкова процедура згідно законодавства України, без проходження слухань з представниками громади підприємство не може розробити проект та почати будь-яке будівництво на території громади. Тепер реалізація проекту ЦЗФ «Добропільська» відкладається до відвідання фабрики міським головою та призначення повторних слухань.