З метою профілактики випадків загибелі людей на водоймах, фахівці ДСНС регулярно проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення – як серед відпочивальників, так і любителів риболовлі, а також слідкують за тим, аби пляжі відповідали вимогам безпеки.
За оперативними даними, на водних об’єктах України від початку серпня загинуло вже більше 90 осіб.
Тож, напередодні вихідних рятувальники провели превентивні заходи, що мають на меті запобігти трагічним випадкам на воді.
Так, 14 серпня рожнятівські рятувальники провели масово-роз'яснювальну роботу з метою попередження загибелі людей на водних об'єктах Івано-Франківщини. Фахівці поспілкувались про безпечний відпочинок з відпочивальниками, розповіли основні правила поведінки на воді та біля неї, а щоб надана інформація сприймалася ефективніше, працівники Служби порятунку розповсюдили профілактичні листівки та пам’ятки застережливого характеру.
Цього ж дня фахівці пожежно-рятувальних підрозділів Бобринецького, Компаніївського та Новгородківського районів прийшли до місцевих водойм та провели роз’яснювальну роботу із мешканцями Кіровоградської області.
Свої звернення рятувальники будують за принципом активного переконання, у результаті якого співрозмовник твердо усвідомлює, що невиправданий ризик на воді – неприпустимий. Почувши трагічну статистику загибелі людей на воді по Україні, дізнавшись про головні причини трагедій, громадяни краще усвідомлюють ступінь небезпеки.
Отже, під час профілактичних рейдів фахівці Служби порятунку щоразу наголошують на тому, що потрібно неухильно дотримуватися правил безпечної поведінки, та пам’ятати, що під час відпочинку біля водойм заборонено:
- купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей;
- вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;
- стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень не призначених для цього;
- купатися наодинці;
- використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання.
- плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання;
- вживати спиртні напої до та під час купання;
- підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;
- допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;
- подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати;
- дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса;
- купання дітей без супроводу дорослих.
Шановні громадяни! У більшості випадків люди гинуть на воді через власну необережність, тож, вирушаючи до водойм, будьте вкрай обачні та відповідальні! Зважаючи на кількість надзвичайних подій на воді з початком купального сезону, ДСНС наголошує на суворому та неухильному дотриманні правил безпеки на водних об’єктах!