Батькам до уваги: як захистити дитину від кібербулінгу

Кібербулінг – це цькування за допомогою гаджетів через дзвінки або повідомлення у соцмережах. Поліцейські розповідають, як розпізнати, що дитина страждає від знущань, та убезпечити її.

Для кібербулінгу характерні види насильства: психологічне, економічне та сексуальне. До цькування відноситься усе, що ображає та принижує дитину, шкодить її фізичному чи психологічному здоров’ю. Порушниками можуть бути як дорослі, так і однолітки.

Різновиди кібербулінгу:

- Використання особистої інформації

- Анонімні погрози

- Телефонні дзвінки з мовчанням

- Переслідування

- Тролінг

- Хепі-слепінг (насильство заради розваги)

- Сексуальні посягання

Усі ці дії є протиправними і тягнуть за собою адміністративну відповідальність – штрафи, громадські та виправні роботи. Притягнути кривдника до відповідальності допоможе фіксація булінгу та збір доказів. Зберігайте скріншоти , відео, записуйте розмови.

Батьки не відразу можуть зрозуміти, що безпека їхньої дитини під загрозою. Якщо у вашої дитини різко змінилася поведінка, настрій, вона стала гірше навчатися, страждає від безсоння та погіршення здоров’я, вчиняла спроби суїциду – усе це може бути наслідком цькування.

Аби захистити дитину від кібербулінгу, батькам необхідно розбиратися у сучасних технологіях та способах спілкування в соцмережах.

- контролюйте користування інтернетом та гаджетами

- будьте уважні до своїх дітей, спілкуйтеся з ними та цікавтеся їх життям

- навчіть критично ставитися до інформації в інтернеті

- станьте прикладом

А найважливіше – дитина має відчувати від батьків любов та підтримку у будь-якій ситуації.