Донецький національний технічний університет – це вдалий приклад, як залучаючи інвестиції бізнесу й гранти міжнародних організацій, можливо модернізувати освіту та вивести підготовку студентів на зовсім інший рівень. Саме про це йшла мова під час зустрічі голови Покровської РДА Андрія Бондаренко з керівництвом вишу.
Голова РДА Андрій Бондаренко: «Ми зацікавлені в тому, аби молоді люди не покидали свої міста та села»
Мав змогу голова РДА й поспілкуватися з колективом закладу. Як нагадав керівник Ярослав Ляшок, за 7 років, що університет перебуває у Покровську заклад отримав від покровської влади три квартири.
"Чи може якось районна державна адміністрація долучитися до цього процесу? Тим більше Ви казали, що певній категорії молодих фахівців допомогаєте вирішити проблему з житлом?", - поцікавився Ярослав Олександрович.
Андрій Бондаренко відповів, що "наша спільна мета сприяти тому, щоб населення громади залишилось навчатися й працювати на її території". Саме тому керівництво райдержадміністрації працює та буде намагатися реалізовувати у майбутньому відповідні програми та ставити за мету стимулювати молодь не покидати рідні міста та села.
Також під час візиту голова РДА оглянув сучасні лабораторії, які були обладнані за рахунок грантових коштів та інвестицій бізнесу і влади.
"Співпраця з місцевими органами влади для нас завжди важлива, з первих днів перебування у Покровську ми підтримуємо зв'язок з владою. Внаслідок реформи, яка змінила межі району, РДА сьогодні для нас виступає нібито аналогом обласної депутатської ради, якої сьогодні не існує. Ми співпрацюємо у напрямку роботи з молоддю, проводимо сумісні заходи, знаходимо спільну мову для вирішення багатьох питань", - зауважила проректор з науково-педагогічної роботи Вікторія Воропаєва.
"Те, що я побачив сьогодні, просто вражає. Комфортний простір для навчання, сучасне обладнання, і головне – підтримка та реалізація іноваційних проєктів студентів та викладачів. Тут ідеї потенційно можуть перетворюватися на стартапи. Це, без жартів, міні-Стенфорд на Донеччині. До речі, саме студенти ДонНТУ розробили модель та почали «друкувати» захисні екрани для медиків, коли їх категорично не вистачало в лікарнях Покровська та Мирнограда. Шкода, що у часи, коли я навчався у виші, в мене не було таких можливостей, які сьогодні відкриває для студентів ДонНТУ. Але я безмежно радий, що у нашої молоді сьогодні є максимум для самореалізації", - резюмував Андрій Бондаренко.
Нагадаємо, саме зараз триває реконструкція будівлі університету за грантові кошти. Наприкінці грудня тут почалися підготовчі роботи, зараз ремонт у розпалі.
Під час огляду будівлі з головою РДА проректор ДонНТУ Вікторія Воропаєва зазначила, що триватимуть роботи принаймні до травня місяця, адже саме навесні, 28-го травня, заклад відзначатиме своє сторіччя. Керівництво сподівається, що у зазначені строки підрядник впорається з запланованим об'ємом роботи. Додамо, загальний бюджет проекту складає майже 900 тис.евро.