Екологічно і красиво: гірники Білозерської перетворюють терикон в зелену гору

Терикони – рукотворні гори Донбасу. З турботою про екологію і красу промислового пейзажу гірники ДТЕК шахти Білозерська кожного року озеленюють схили свого породного відвалу. Цієї осені тут висадили більше сотні саджанців.

Сьогодні неможливо уявити видобуток вугілля без териконів. Саме тут складають породу, яка піднімається на-гора разом з цінним вугіллям. ДТЕК Енерго – відповідальна і надійна компанія, лідер не тільки у вітчизняній енергетиці, але і в турботі про навколишнє середовище. Біологічна рекультивація – важливий етап «життя» наших породних відвалів. Нові насадження будуть очищати повітря і виробляти кисень, затримувати пил, захищати своєю кореневою системою схили териконів від руйнування.

«Ми починаємо рекультивацію, не чекаючи повного заповнення проєктної ємності відвалів. На цей терикон ще вантажать породу, але є ділянки, які можна і потрібно озеленювати. В цьому році ми висадили клен, тополю, акацію і навіть вишню. Всього більше сотні саджанців», – розповіла Ірина Шпаковська, заступник головного інженера з охорони навколишнього середовища шахти Білозерська.

Молоді рослини не довелося окремо купувати. Замість цього гірники окультурили насадження біля терикону і ті деревця, яким було особливо тісно рости, перенесли вище на схили. Цього року гірникам, серед яких були й учасники Молодіжного руху ДТЕК шахти Білозерська, допомагав «залізний садівник». Навантажувач JSB спритно і дуже акуратно присипав землею молоді клени і тополі.

«Попередньо на місце висадки ми завезли чорнозем, адже ґрунт на породному відвалі досить суворий. Так ми допомагаємо саджанцям краще адаптуватися до складних умов і прижитися. Сподіваємося вже навесні побачити результати своєї праці і продовжимо озеленення. Висота терикону зараз 41 метр, так що роботи ще вистачить», – підсумував Сергій Жеков, начальник дільниці технологічного комплексу поверхні.