Як передає 06239, про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у Телеграмі.
"Якщо вам від 18 до 60 років, ви залишили свою домівку і є військовозобов’язаними, маєте стати на військовий облік за новим місцем фактичного проживання. Зробити це потрібно протягом 7 днів після приїзду", - йдеться у повідомленні.
Наголошується, що це не означає одразу вручення повістки.
У міністерстві також нагадали, що, зокрема, звільненими від мобілізації є такі категорії військовозобов’язаних громадян:
- особи з інвалідністю або особи, які відповідно до висновку військово-лікарської комісії визнані тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до 6 місяців (з подальшим проходженням військово-лікарської комісії);
- жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
- жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
- жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
- жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;
- громадяни, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.
Крім того, у Мінреінтеграції зауважують, що коли повістка прийшла тим, хто не підлягають мобілізації, потрібно з’явитися до військкомату та надати документи, які підтверджують статус.
Як повідомлялося, 14 грудня заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що наступна хвиля мобілізації в Україні залежатиме від ситуації на фронті. За її словами, окрім компенсації втрат, у Збройних силах України є потреба у відновленні тих військових, які отримали поранення, а також у заміні тих, хто воює від початку агресії.