22 травня 2023 року відзначається Перенесення мощей Святого Миколая з Мір Лікійських у Барі.
В народі це свято називають Весняний, або Літній Миколай. Микола Чудотворець вважається одним з найбільш вагомих православних святих, тому свято має багато традицій і звичаїв.
Що треба зробити на Миколая, важливі традиції
Колись до 22 травня закінчували садити картоплю, яку українці цінували не менше хліба.
В давнину в цей день господарі виводили коней у поля на першу пашу. Посеред села священники служили молебні, кроплячи коней перед випасанням освяченою водою. Також існувала традиція їздити верхи на коні в полі, щоб "коней не мучила нечиста сила".
Колись господарі в цей день починали стригти овець. Городники обов'язково висівали гречку. З цього приводу також склалося народне повір'я: "До Миколи не сій гречки і не стрижи овечки!"
Наші предки говорили, що з Миколи Весняного буває ще 12 холодних ранків. 22 травня ранкова роса вважається лікувальною, а трава - особливо корисною. Тому в цей день виводили пастися худобу.
Також існувала цікава традиція проводити "заздравні обіди" (за здоров'я всіх членів родини). Називали їх у народі "нікольщина".
Святий Миколай вважався покровителем моряків. В Україні його особливо шанували козаки, які обов'язково молилися Чудотворцю, перш ніж вирушити в мандрівку морем.
В цей день варто відвідати храм і помолитися Святому Миколаю про любов між подружжям, доброту, душевний спокій. Люди, які не можуть відпустити образи, моляться про прощення кривдника.