20 червня Всесвітній день біженців, започаткований Організацією Об'єднаних Націй 4 грудня 2000 року і відзначається з 2001 року.
У всьому світі в цей день проводять заходи, щоб нагадати про тих, хто був змушений покинути свій дім, сім'ю, роботу, друзів, своє звичне і налагоджене життя. Тих, хто був змушений залишити батьківщину і шукати притулок і захист у незнайомих, чужих країнах.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії понад 8 мільйонів українців стали біженцями. З них понад 5 мільйонів подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах, - повідомляє омбудсмен Дмитро Лубінець.
Ми вдячні всім державам, які не тільки гостинно прийняли українців, надали притулок, відчуття безпеки, а й усіляко допомагають нашій країні в боротьбі з ворогом, - ідеться в повідомленні.
За даними ООН, найбільше українських біженців зареєстровано:
- у Польщі - 1,58 мільйона осіб;
- у Німеччині - 923 тисячі;
- у Чехії - приблизно 500 тисяч;
- до Канади виїхало близько 100 тисяч;
- у США - понад 80 тисяч.
Близько 2,85 мільйона українців перебувають у Росії, і не всі з них виїхали на територію країни-агресора добровільно. У багатьох немає можливості повернутися на батьківщину або виїхати в інші країни.