Міжнародні організації продовжують підтримувати внутрішньо переміщених осіб - у цьому році розпочнеться ще одна програма гуманітарної допомоги. Спільний проєкт Мінреінтеграції та ACTED буде направлений на українців, які постраждали від війни.
Як розповідають у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, для учасників програми передбачені виплати, надання продуктів, води та гігієнічних наборів, а також допомога з відновлення житла.
Хто отримає виплати
Грошова допомога становитиме 3 600 гривень на місяць, а всього підтримка надаватиметься на три місяці. Тобто, кожен учасник програми зможе отримати 10 800 гривень.
Виплати призначатимуть переселенцям, а також людям, які постраждали від війни і проживають на деокупованих, прифронтових і стабільних територіях України. Також допомога охопить мешканців тимчасово окупованих територій.
Проєкт триватиме до кінця цього року й діятиме у таких областях: Чернівецькій, Чернігівській, Черкаській, Донецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Кіровоградській, Київській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Вінницькій, Волинській, Запорізькій, Закарпатській та Житомирській.
Програма фінансується Урядом США через Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA) та реалізовується міжнародною неурядовою організацією ACTED в Україні.
Яку допомогу надають зараз
Поки що, як взяти участь у програмі, в Мінреінтеграції не повідомляють. Міжнародна організація ACTED надавала підтримку українцям і раніше, і наразі продовжує минулі проєкти. Так, діє програма багатоцільової грошової допомоги, але її можуть отримати тільки мешканці певних громад. На людину виплачують 6600 гривень.
Як повідомляють в організації, щотижня локації для реєстрації оновлюються. Цього тижня реєструватися на допомогу можуть мешканці Сумській області, чиї будинки частково або повністю зруйновані внаслідок війни.
Крім того, потрібно відповідати хоча б одному пункту зі списку вразливостей:
• Домогосподарства з одинокими батьками.
• Домогосподарства, очолювані одним із членів домогосподарства.
• Домогосподарства людей похилого віку, в тому числі самотніх людей похилого віку.
• Домогосподарства з 3 і більше дітьми та новонародженими дітьми віком до 1 року.
• Домогосподарства з вагітними жінками або жінками, що годують груддю.
• Домогосподарства, у складі якого є люди з інвалідністю 1-ї або 2-ї групи.
• Домогосподарства, члени яких потребують дороговартісного лікування або догляду.
Щоб уточнити інформацію, можна зателефонувати до колл-центру організації за номерами телефонів: 067 131 10 02, 063 453 57 10, 095 285 29 84 (з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 16:00).