Сьогодні День СБУ. Найгучніші операції спецслужби під час повномасштабного вторгнення

Сьогодні, 25 березня, в Україні відзначається День Служби безпеки. Свято було започатковане у 2001 році Указом президента № 193/2001.

"Установити День Служби безпеки України, який відзначати щорічно 25 березня - у день прийняття Верховною Радою України Закону України "Про Службу безпеки України"", - йдеться в Указі.

В умовах повномасштабного вторгнення країни-агресорки РФ, спецслужба відіграє важливу роль у захисті України від окупантів, виявляючи колаборантів, російських агентів та знищуючи ворога. 06239 розкажуть про найгучніші операції СБУ з початку повномасштабного вторгнення.

Дві атаки на Кримський міст та удари по кораблях РФ

Перший удар по Кримському мосту відбувся 8 жовтня 2022 року. Тоді на мосту стався потужний вибух, у результаті якого обвалилося кілька прольотів автомобільної частини мосту. Пошкоджень також зазнав залізничний міст, на якому в момент вибуху стояли цистерни з паливом.

Результат першої атаки СБУ на Кримський міст. Фото з відкритих джерел

17 липня 2023 року міст було атаковано знову, але вже морськими дронами. Внаслідок другої атаки відбулося падіння одного з прольотів (у районі 145-ї опори).

Наслідки другої атаки СБУ на Кримський міст. Фото з відкритих джерел

24 листопада 2023 року вийшов спецпроєкт "Кримський міст на біс. СБУ. Спецоперації перемоги. Фільм 1", в якому представники СБУ та Військово-морських сил ЗСУ розповіли, як саме була виконана операція з підриву мосту за допомогою морських дронів Sea Baby.

Окрім того, за допомогою власних розробок морських дронів (Sea Baby та "Мамай") спецслужба ліквідувала 11 російських кораблів. За словами голови СБУ Василя Малюка, частина з них - це безповоротна втрата, а на відновлення інших може знадобитися тривалий термін.

Ліквідація колаборантів всередині країни та поза її межами

З початку повномасштабного вторгнення Служба безпеки повідомила про підозри понад 2 тис. зрадникам і майже 5 тис. колаборантам, пособникам РФ і навідникам. Також 32 підозри оголошено священнослужителям УПЦ (МП), які співпрацюють з ворогом, виправдовують агресію РФ тощо. Окрім того, Служба безпеки викрила 47 агентурних мереж ворога і 629 організованих злочинних угруповань, які могли дестабілізувати ситуацію в країні.

Серед іншого, Служба безпеки причетна до ліквідації екснардепа Іллі Киви, російського воєнкора Владлена Татарського, так званого "генпрокурора ЛНР" Сергія Горенка та інших. Також СБУ підірвала Захара Прилєпіна, так званого "керівника МВС ЛНР" Ігоря Корнета, поранила Олега Царьова.

"Бавовна" на території Росії

Під час форуму "Україна. Рік 2024" Малюк вперше підтвердив, що удари по кількох НПЗ ворога - це результат роботи дронів спецслужби. Свою роботу повітряними безпілотниками СБУ розділила на кілька зон, починаючи від лінії фронту і вглиб території РФ понад 120 км.

Робота воїнів СБУ на лінії фронту

Бійці Служби безпеки систематично знищують російських окупантів та їхню техніку на фронті. Зокрема, станом на 19 березня, воїни СБУ знищили 809 ворожих танків.

Загалом спецпризначенці ЦСО "А" СБУ знищили російської техніки на більше ніж мільярд доларів.

Також варто зазначити, що на 2024 рік голова СБУ Василь Малюк вже анонсував низку спецоперацій, які болюче вдарять по ворогу.

"Ми не можемо розголошувати наші плани. Вони повинні залишатися шоком для ворога. Готуємо сюрпризи", - наголосив Малюк.