У Велику суботу перед Великоднем, 19 квітня, у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі відбудеться церемонія сходження Благодатного вогню

Благодатний вогонь-2025: коли зійде і де спостерігати

Стала відома дата та час сходження Благодатного воню перед Великоднем Фото: pinterest

Напередодні Великодня мільйони вірян з нетерпінням чекають на сходження Благодатного вогню.

Це відбувається у Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі.

Подія є символом воскресіння Ісуса Христа і джерелом духовної сили. Вважається, що Благодатний вогонь приносить благословення в дім, об'єднує християн по всьому світу, а також нагадує про перемогу життя над смертю.

Коли зійде Благодатний вогонь

Благодатний вогонь традиційно сходить у Велику суботу, напередодні Великодня. Цьогоріч церемонія відбудеться 19 квітня.

Служба у Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі розпочнеться близько 12:30 за київським часом.

За сходженням Благодатного вогню можна буде спостерігати в прямій трансляції Православної церкви України.

Під час церемонії Єрусалимський патріарх увійде до каплиці, яку називають Кувуклією, з факелами і 33 свічками, що означають кількість років Ісуса на момент смерті. Після молитви на свічки та факели зійде Благодатний вогонь.

Ця подія зазвичай супроводжується дзвонами, радісними вигуками та піднесеною атмосферою як у самому храмі, так і серед вірян по всьому світу. З Єрусалима вогонь доставляють до різних країн, зокрема і в Україну, де його приймають з особливою пошаною.

Важливість та значення Благодатного вогню Сходження Благодатного вогню напередодні Великодня віряни називають справжнім дивом. Він символізує вихід Світла Христового із Гробу Господнього, як знак того, що смерть переможена, і Христос воскрес.

Саме тому сходження відбувається в суботу напередодні Великодня, коли, згідно з біблійними переказами, Ісус ще перебував у гробі.

Для вірян Благодатний вогонь є символом благодаті, відродження та перемоги світла над темрявою. Його поширення по всьому світу об'єднує християн та нагадує про важливість Воскресіння Христового.​

Вважається, якщо Благодатний вогонь не зійде, то це свідчитиме про наближення кінця світу або духовного занепаду людства.

Київська влада не буде змінювати час комендантської години на Великдень. Нічне богослужіння відбуватимуться в режимі онлайн-трансляції.

Чиновники напередодні свята звернеться до керівників релігійних громад із проханням обмежити проведення масових богослужінь і максимально забезпечити онлайн-трансляції з культових споруд на українських медіа та через інтернет.

Інформує gazeta.ua