Для того, щоб купить газовый баллончик, який найбільш підходить саме для вас, варто ознайомитися з існуючими типами:

1. Аерозольні

Це газові балончики, які розпилюють хмара аерозолю, яке потрібно вдихнути або в нього увійти, щоб він набув ефект.З плюсів: не вимогливі до точності, досить ефективні при якісному виконанні.З мінусів: неможливість безпечного застосування в замкнутих приміщеннях, неможливість безпечного застосування при зустрічному / бічному вітрі і дощі, чутливість до низьких температур, невелика ефективна дистанція. До балончиків аерозольного типу відносять одну з найпопулярніших моделей - Терен 4М

2. Струменеві

Струменеві газові балончики випускають струмінь рідини, що містить що вражає речовина. Для ефективного застосування потрібно потрапити в обличчя, бажано вразити очі, ніс і рот. Ідеально, якщо струмінь потрапляє на слизові.З плюсів: велика дистанція ураження (до 3 метрів), велика ефективність при якісному виконанні, більший вміст вражає речовини. Стійкість до низьких температур.З мінусів: підвищена вимогливість до точності застосування.

3. Струйно-аерозольні

Сюди відносяться газові балончики, які поєднують в собі обидва попередні варіанти розпилення.З плюсів: комбінований принцип має на увазі суміжний ефект від обох способів розпилення. Тобто він не тільки дозволяє вразити слизові, а й діє на дихальні шляхи.З мінусів: все те ж саме, що відноситься до аерозольних балонів.

4. Пінні

По суті, являє собою маленький «вогнегасник» з піною, що містить вражає речовина.Плюси і мінуси ідентичні струменевим газовим балончиків, за винятком одного: в плюсах виявляється те, що піна не тільки вражає органи чуття, а й заліплює особа (при точному попаданні) і перекриває огляд. А также збільшена дистанція поразки.А головний мінус в тому, що такий тип газових балончиків вимагає точності в застосуванні.

5. Гелеві

Аналогічно пінним, гелеві балончики - це новинка. В якості носія вражаючого елементу використовується текучий гель.З плюсів: найбільша ефективна дистанція застосування, можливість розпилювати з будь-якого положення (інші балони розпилюють тільки строго вертикально), високий вміст вражаючого елементу в складі. Так само, як і пінні балони, заліплюють огляд.З мінусів: Дуже висока вимогливість до точності. Фактично максимальна вимогливість.

Так само особливо потрібно відзначити, що в порівнянні з аерозольними і струменево-аерозольними газовими балончиками, струменеві пінні і гелеві балончики мають ряд вагомих переваг:

• можливість безпечно застосовувати в приміщеннях і в замкнутому просторі,

• стійкість до фронтального і бічного вітру,

• збереження ефективності при низьких температурах.

Виходячи з цього, тип балона і його ємність ви вибираєте самі.Базових ємностей дві: 65 і 100 мл. Балон на 65 мл в середньому розрахований на 2 секунди розпилення, 100 мл - на 4 секунди (результати можуть варіюватися в залежності від моделі та типу розпилення).

При виборі завжди орієнтуйтеся на максимально широкий спектр місць застосування газових балончиків.

Якщо ви берете балончик для машини, то можна зупинитися на струменево-аерозольному, головне не розпорошувати його всередині транспорту. Якщо ж пріоритетом є захист на вулиці і в приміщеннях, то краще вибрати струменевий, пінний або гелевий. В силу того, що правильно застосувавши його по противнику, ви уникнете поразки себе.

Крім того, щоб просто купити газовий балончик, необхідно навчитися його використовувати. І що не менш важливо, потрібно вміти його носити і витягувати.У більшості випадків проблема неефективності ГБ як засобу самооборони криється в тому, що люди не в змозі в момент нападу швидко витягти його і привести в дію.

Треба розуміти, що яким би він не був нелетальної, але ГБ це саме зброю (нехай його і називають «засобом») яким треба вміти володіти. Потрібно вміти його носити і його витягати.