Батьки часто замислюються, коли вони повинні планувати дитині перший візит до окуліста. Перевірка зору у дітей вкрай важлива, тому що від 5 до 10% дітей дошкільного віку, та 25% дітей шкільного віку мають проблеми із зором.
Рання діагностика
Рання діагностика дефектів зору має принципове значення. Чим раніше виявити діагноз, тим краще реакція на лікування. Діти повинні бути обстежені офтальмологом у віці 3 років, а потім до початку навчання в школі в 5-6 років. Для дітей шкільного віку, рекомендується обстеження очей кожні два роки, якщо корекція зору не потрібна. Діти, які потребують окуляри або контактні лінзи, повинні бути обстежені відповідно до рекомендацій лікаря-офтальмолога .
Дитина не повинна вміти читати, щоб офтальмолог міг перевірити її зір та визначити можливий недолік зору. Крім дефектів зору, таких як далекозорість, короткозорість або астигматизм, лікар може діагностувати інші проблеми, наприклад, косоокість, недостатність конвергенції (сходження), порушення в баченні квітів, запальні процеси (кон'юнктиви). Пам'ятайте це, та не відкладайте з візитом, рання діагностика-це більша ймовірність допомогти вашій дитині!
Порушеннями зору можуть бути офтальмологічні та неврологічні причини. Пацієнти найчастіше скаржаться на двоїння в очах, проблеми з розрізненням квітів, скотому перед очима. Часто вказують також на "розмиття", "туманнийзір" або обмеження поля зору. Порушення зору є також симптомом захворювань зорового нерва. Проблеми із зором розвиваються при цукровому діабеті та артеріальній гіпертензії (наприклад, діабетична ретинопатія).
Порушення зору – найбільш поширені проблеми із зором
Порушення зору - це суб'єктивні відчуття, які можуть означати різні розлади органа зору. Ці розлади можуть мати оптичні (дефекти рефракції, катаракта, глаукома) та неврологічні причини (пошкодження зорового нерва). Лікування порушень зору полягає в правильному розпізнаванні та лікуванні основного захворювання.
До найбільш поширених симптомів порушення зору відносяться: зміни гостроти зору, скотома перед очима, спалахи, розмиті зображення, порушення розрізнення кольору, атрофія, обмеження поля зору та сліпота.
Порушення зору-офтальмологічні причини
Найбільш поширеними порушеннями зору за офтальмологічним причин є: дефекти рефракції, тобто короткозорість, далекозорість або астигматизм. Далекозорість - це хронічне захворювання, при якому промені, що потрапляють в очне яблуко фокусуються за сітківкою. Короткозорість це, в свою чергу стан, в якому світлові промені фокусуються перед сітківкою.