Сучасні пісуари (https://mamadecor.ua/urinals) вже не асоціюються виключно з громадськими вбиральнями. Це функціональний і корисний сантехнічний винахід швидко і впевнено завойовує простори санвузлів приватних будинків і квартир.
І це зовсім не модний тренд, а цілком раціональний підхід до облаштування санвузла. Пісуар – це зручний сантехнічний предмет для задоволення цілком природних фізіологічних потреб, розроблений з урахуванням анатомічних особливостей людини. Безумовно, пісуар не настільки універсальний, як унітаз. Але якщо ви вирішите встановити його в якості додаткового предмета сантехніки, точно не пошкодуєте. Це зручно, гігієнічно, практично і економно.
В яких випадках установка пісуара рекомендована? Та практично у всіх! Для членів сім'ї чоловічої статі це додаткова зручність і комфорт. Якщо в будинку часто бувають гості, збираються компанії – це ще один вагомий аргумент встановити пісуар. До речі, одним з найпопулярніших місць розміщення пісуарів в приватних володіннях є саме гостьові санвузли.
Для санвузлів на громадських об'єктах пісуару немає кращої альтернативи. У місцях з великим скупченням людей на перше місце виходить питання гігієни. Пісуар вирішує проблему чистоти і гігієнічності найбільш ефективно. Наступна важлива вимога до сантехніки для громадських місць – це економічність. Пісуари прості і недорогі в монтажі, економічні у використанні води. А якщо оснастити прилад сучасними безконтактними пристроями змиву, можна досягти максимальної економії і максимального рівня гігієнічності.
За конструкцією стандартний пісуар досить простий. Зазвичай це косо зрізана чаша з підведенням води для змиву і каналізаційним стоком для її відведення. А ось за способом монтажу, способу підключення і відведення води, виду змивної системи моделі пісуарів істотно відрізняються. Корисна інформація від МамаДекор допоможе вам правильно вибрати і купити пісуар потрібного виду, конфігурації та дизайну.
Види урінаторів
За способом монтажу
За способом монтажу пісуари діляться на два види – підлогові і настінні. Підлогові (п'єдестальні) моделі простіші в монтажі, але більш горомоздкі. Їх частіше вибирають для обладнання громадських санвузлів. Компактні і акуратні настінні пісуари підійдуть як для громадських місць, так і для приватних апартаментів.
Підведення і відведення води
Система підведення води для змиву і відведення стоків в каналізацію може бути відкритого або закритого типу. Іншими словами, вона може бути зовнішньою або прихованою. При зовнішній системі водопідвідна і відвідна сантехнічна арматура залишається на виду. При прихованій системі всі технічні фітинги ховаються в стіну за задньою стінкою пісуара. Пісуари з відкритою системою водовідведення дещо простіше в установці. Але більш естетично і сучасно виглядають, звичайно, вироби з прихованою системою. Для домашніх санвузлів, як правило, рекомендується саме другий варіант.
Система змиву
Найважливіший параметр при виборі пісуара – це система змиву. Від виду і особливостей системи змиву будуть залежати такі важливі фактори, як зручність використання, економічність, гігієнічність. Тому до питання вибору змивної системи варто підійти продумано і з усією серйозністю. В даний момент виробники пропонують для обслуговування пісуарів системи змиву трьох основних видів:
- ручна;
- напівавтоматична;
- автоматична.
Ручний змив. Даний вид змиву передбачає повністю ручне управління. Вода для змиву включається і відключається натисканням важеля або кнопки. Користувач сам вибирає, коли необхідно відкрити воду і коли її потрібно перекрити.
Напівавтоматичний змив. До управління такою змивною системою підключається автоматика. Включення води проводиться ручним способом, а відключення відбувається автоматично. Користувач натискає кнопку змиву (або важіль), і відбувається змив. А ось виключення тут поза зоною відповідальності людини. Водний потік зупиниться сам через встановлений час.
Автоматичний змив. Найсучасніший тип змивної системи на даний момент – це повністю автоматична система змиву. І як і всі інноваційне, поки що найдорожчий. В даному випадку користувача взагалі не турбує питання змиву. У пісуара з автоматичною системою змиву кнопки і важелі управління відсутні в принципі. Вироби оснащуються «розумними» датчиками, які реагують на рух і керують роботою змивної системи. Датчики можуть бути різного виду і різного принципу дії – інфрачервоні, сенсорні. Але результат завжди однаковий. Як то кажуть, зайшов, зробив справу і забув-ніякого самообслуговування, Повний сервіс! Звичайно, по зручності використання, рівню гігієнічності та економічності автоматичні системи змиву займають сьогодні почесне перше місце.
Матеріал
Найпоширеніший матеріал для виробництва пісуарів – це сантехнічний фарфор і сантехнічна кераміка. Ці матеріали гігієнічні, прості у догляді, міцні і довговічні. Тому і вважаються оптимальним варіантом для виготовлення більшості сантехнічних виробів, не тільки пісуарів. У пропозиціях деяких виробників можна зустріти моделі пісуарів, виконані з нержавіючої сталі, пластику і скла. Такі вироби навряд чи можна віднести до продукції масового споживання. Це скоріше дизайнерська сантехніка для інтер'єрів, що вимагають чогось унікального і дуже особливого. Навіть в збиток функціональності і практичності. Ціна на такі незвичайні моделі зазвичай на порядок вище, ніж на стандартні пісуари з фаянсу та кераміки.
Форма і дизайн
Форма виробу у випадку з пісуарами також підпорядковується функціональності і практичності. Предметом сантехніки в першу чергу має бути зручно користуватися. Всі пісуари по конструкції являють собою чашу. А вже за формою ця чаша може бути круглою, овальної, прямокутної, близької до трикутника по зовнішньому краю. В санвузлах для громадських приміщень з великим скупченням людей зазвичай встановлюються пісуари самої стандартної форми – практичні, зручні у використанні та догляді, недорогі за ціною. Пісуари оригінальних, нестандартних форм і кольорів часто стають яскравими акцентами в санвузлах розважальних закладів з авторським дизайном – нічних клубах, дискотеках, ресторанах, арт-центрах. У приватні санвузли пісуар зазвичай вибирається разом з іншими предметами сантехніки (унітазом, біде і умивальником) для ідеальної гармонії і підтримки єдиної концепції загального дизайну.