Тепловий насос (ТН) – сучасне обладнання, яке допомагає отримувати теплову енергію для обігріву приміщення з так званих відновлюваних джерел, до числа яких відносяться повітря, воду та грунт. ТН, крім підвищення температури повітря в житло, також використовуються для підігріву води. Тепловий насос представлений на сайті https://mycond-heatpump.com.ua/ua/opalennya-privatnogo-budinku/ є чудовою альтернативою традиційним системам опалення.

Слід зазначити, що насос для опалення будинку в плані своїх термодинамічних властивостей вельми схожі на роботу холодильного обладнання.  Головна відмінність, що замість випарника, яке відбирає холод і виводить тепло, притикає кардинально протилежний процес: мова йде про відбір насосом тепла з низькими температурними показниками, акумуляції, збагаченні і подальшої передачі безпосередньо теплоносія.  У ролі апарату, який функціонально відповідає за виділення тепла, виступає конденсат.  Утилізацією потенційно низьких температур займається спеціальний випарник.

Типи теплових насосів та їх робота

За допомогою такого обладнання тепло «перекачується» до споживача від природних джерел. Тому прилад і отримав назву «насос», хоча з традиційними насосами він не має нічого спільного. В системі опалення житла такі насоси виконують такі ж функції, як і звичайні котли, це – звичайний генератор тепла.

Основна класифікація подібного обладнання ґрунтується на типі використовуваного теплового джерела:

  • «Повітря – вода» – якщо енергія виходить з повітря;
  • «Вода – вода» – з грунтових вод;
  • «Грунт – вода» – із землі.

Існують і інші характеристики, які слід враховувати. Більше деталей по даному питанню можна дізнатися у кваліфікованих фахівців на сайті mycond-heatpump.com.ua в компанії MYCOND.

Розрахунок теплового обладнання

При виборі такого обладнання важливо враховувати тепловтрати будинку. Щоб сильно не витрачатися на придбання дорогого насоса високої потужності, рекомендується мати резервний прилад опалення на випадок сильного зниження температури.

Також вибір обладнання залежить від утеплення будинку і рівня його тепловтрат. Залежно від цього:

  • Для приміщення без теплоізоляції потрібно тепловий насос 120 Вт/ м2;
  • З хорошою теплоізоляцією – 80 Вт/ м2;
  • Теплоізольована новобудова – 50 Вт/ м2.

Також при таких розрахунках слід враховувати і режими роботи устаткування:

  • Моновалентний режим - опалення тепловим насосом - єдиний спосіб отримання тепла;
  • Моноенергетичного режим - разом з насосом використовується ще один теплогенератор, який працює на електриці.  Якщо є необхідність підняти температуру, його можна підключати вручну або автоматично шляхом установки спеціальних датчиків;
  • Бівалентний режим - разом з насосом використовується ще і котел твердопаливного або газового типу.