Купівля першого в житті власного будинку — важливий і відповідальний крок. Є кілька важливих речей, які ви повинні зробити до того, як приймете остаточне рішення. Сьогодні є найбільш важливі поради, які стануть в пригоді кожному новачку на ринку нерухомості. Перший будинок можна купити тільки один раз в житті, тому так важливо, щоб все пройшло якнайкраще.
Найміть професійного ріелтора
Зізнаємося чесно: агентів з нерухомості багато хто вважає шахраями. Цей забобон укупі з бажанням зекономити скільки-небудь грошей змушує потенційних покупців відмовлятися від їхніх послуг. Але гонитва за мікроскопічною вигодою може обійтися вам дуже дорого.
Бізнес у сфері нерухомості не такий простий. Ви зіткнетеся з неймовірною кількістю юридичних тонкощів, які можуть вас ввести в оману, а кожна окрема маніпуляція на шляху оформлення будинку у власність зажадає величезних витрат. Не варто проходити через це в поодинці, найміть професіонала, який допоможе вам у всьому розібратися.
Кваліфікований ріелтор роз'яснить вам незрозумілі терміни в договорах і супровідних документах, організовує перегляд і буде захищати ваші інтереси на всіх етапах здійснення угоди. Повірте, ви оціните його професіоналізм, коли поринете в цей процес.
Реально оцініть свій бюджет
Перше, що потрібно зробити перш, ніж купити приватний будинок — оцінити свій бюджет. Саме він буде визначальним фактором при виборі об'єктів для перегляду. Ніхто не хоче упустити можливість придбати ідеальний будинок через невпевненість у власній платоспроможності. Або ще гірше — закохатися в той, що точно не по кишені.
Наявність чітко визначеного бюджету — гарантія того, що ви будете розглядати тільки доступні вам у фінансовому відношенні об'єкти. Ви заощадите час і набагато раніше зможете влаштуватися у своїх нових володіннях. Спокійно та уважно проаналізуйте всі доходи та витрати, а потім визначте дві цифри: суму, яку ви легко зможете витратити, і максимально можливу для вас вартість.
Розставте пріоритети
Практично у кожної людини є список тих речей, які повинні бути в будинку його мрії:
- для одного — це простора кухня;
- для іншого — власний відкритий басейн.
І частину цих побажань ви повинні враховувати при виборі об'єктів для перегляду, але не всі. Розставте пріоритети та розділіть ваш список на дві частини. У першій залиште тільки ті характеристики, які, на вашу думку, вам абсолютно необхідні, наприклад:
- кількість спалень;
- розмір кухні;
- роздільний санвузол.
До другої частини включите приємні дрібниці, які зроблять вас трохи щасливішими. Намагайтеся підбирати такі об'єкти, які відповідають всім вимогам з першого списку. Наявність елементів з другого переліку розглядайте як додаткову перевагу.
Завжди враховуйте район
Той чи інший район повинен бути найпершим і головним пунктом у вашому списку побажань, тому що це єдина обставина, яку неможливо змінити надалі.
Приділіть деякий час вибору ідеального району:
- оціните по карті, скільки часу буде займати дорога на роботу або в школу;
- переконайтеся в наявності поблизу магазинів і аптек;
- постарайтеся зрозуміти, чи влаштовує вас інфраструктура в цілому.
Перш ніж зустрічатися з ріелтором, позначте для себе кілька бажаних районів, і тоді ваші пошуки будуть більш цілеспрямованими.
Не чіпляйтеся до дрібниць
Перегляд великої кількості об'єктів — справа що стомлює. Буває складно відрізнити один будинок від іншого і вибрати той, який подобається найбільше.
Намагаючись досягти якогось ідеалу, багато новачків починають чіплятися до дрібниць: негарних шпалер у вітальні або потертій підлозі в кухні. Таке зміщення фокусу уваги може тільки перешкоджати тверезої оцінки того чи іншого варіанту.
Час від часу змушуйте себе відступати на крок назад і розглядати картину в цілому — на предмет того, чи вимагає будинок серйозного ремонту, чи все в порядку з несучими конструкціями. Дрібні деталі на зразок обробки можна легко виправити пізніше.