Існують різні способи забезпечити будинок електрикою. Установка сонячних батарей — один з найсучасніших і ефективних. Вони використовують альтернативне екологічно безпечне джерело, не виділяють токсинів, здатні забезпечити автономність об'єкта від центральної лінії енергопостачання. До того ж сонячні електростанції допомагають економити. Справа не тільки в зниженні плати за комунальні послуги. Можна підключитися до програми «Зелений тариф» і продавати надлишки енергії державі. В цьому випадку дороге устаткування окупиться набагато швидше.
Поради щодо вибору сонячної електростанції
Перш за все, потрібно продумати кілька моментів:
- обладнання буде використовуватися періодично або на постійній основі;
- наявність інших джерел енергопостачання;
- яка кількість сонячної енергії потрібна на місяць;
- особливості місцевості (скільки сонячної енергії можна отримати в регіоні).
Якщо сонячну електростанцію ви плануєте використовувати цілий рік і в якості єдиного джерела, всі розрахунки треба виконувати по місяцях з низькими параметрами інсоляції.
Уточніть, скільки енергії здатна виробляти одна батарея. На це число потрібно розділити кількість енергії, яка вам потрібно. Так ви зумієте визначити необхідне число сонячних батарей.
Переконайтеся, що у вас є місце для правильної установки сонячної електростанції. Батареї кріплять на даху, виділяють їм окрему ділянку на землі. Важливо, щоб обладнання розташовувалося перпендикулярно променям сонця. Допустимий нахил в будь-яку сторону не перевищує 15°. Якщо сонячна електростанція буде використовуватися круглий рік, встановлюйте її під кутом +15° до широти місцевості.
Щоб підвищити продуктивність обладнання, рекомендується використовувати контролер заряду з опцією ОТММ (MPPT). Пристрій накопичує енергію при недоліку освітленості і поступово подає її на акумулятор.
Акумулятори — важлива частина сонячної електростанції. При виборі враховуються особливості конструкції інвертора і ток зарядки. Акумулятори бувають кислотними і лужними. У першому випадку струм зарядки не повинен перевищувати 25-30% від номінальної ємності, у другому — 10%. Переконайтеся, що рівень саморозряду у акумуляторів низький.
При виборі інвертора рекомендується віддавати перевагу обладнанню, яке забезпечує чистий синусоїдальний сигнал. Відхилення не повинно бути більше 3%. До того ж важливо, щоб обладнання зберігало значення амплітуди напруги в разі перевищення навантаження в 10%.