Силовий кабель для електросилових ліній - виріб електротехнічного призначення одно або багатожильної конструкції. Області застосування: індивідуальне житлове будівництво, квартири в багатоповерховому житловому секторі, дачний будиночок або мобільний електрообладнання. Призначення силового кабелю - з'єднання будинкового розподільного щита і електропроводки споживача. Для того щоб правильно вибрати виріб під власні потреби, потрібно знати з чого складається кабель на AмперOк.
Монтаж кабелів
В незалежності від сфери використання та експлуатаційних характеристик, конструкційно він виконується з таких елементів:
- Струмовідні жили з числом від 1 до 5 одиниць, виконаних з алюмінію / міді.
- Захисна конструкція жил у вигляді ізоляційного покриття.
- Захисна конструкція всіх елементів у формі зовнішньої оболонки.
Крім основних конструктивних елементів, силовий кабель має різні допоміжні компоненти: екран, броня. Крім того конструкція може видозмінюватися і доповнюватися іншими елементами, що буде залежати від області застосування і експлуатаційних умов. Всі характеристики провідникової продукції відображені в колірному і буквено-цифровому маркуванні, прописані в його найменуванні.
Сьогодні особливо затребуваним є ВВГ і його трансформації. Він виконується в ПВХ-ізоляції, мідної струмопровідної житлової, без зовнішньої захисту. Виріб встановлюють в мережах з транспортування та розподілу електроенергії 660/1000 В і струмової частоти 50 Гц. Число токопроводів до 5 одиниць, перетином 1.5 - 240 мм 2. ВВГ може працювати при температурі навколишнього середовища від - 45 до + 45 С більше тут .
Електричні дроти
Багато користувачів вважають, що словосполучення «кабель» і «провід» - це синоніми, проте, це не цілком так. Кабель - електротехнічні вироби, зазвичай, з кількома захисними оболонками. Провід, теж різновид електротехнічної продукції, однак конструкційно простіші. Як правило, вони мають єдиний ізоляційний шар, рідко двома, а іноді виготовляються і зовсім без ізолюючого шару. Призначення у них різне. Кабельний виріб призначається для електропередачі в мережах з великими струмовими навантаженнями. Провід експлуатуються в електромережах та установках не більше 380 В.
На електротехнічному ринку присутня велика кількість модифікацій проводів, найбільш популярні з них: ПБПП, АПВ, ППВ, ПБППг і ШВВП. Дані вироби застосовуються для різноманітних завдань: внутрішньобудинкові електромережі, під'єднання установок і обладнання, заземлення системи і в інших схемах енергопостачання.
Шнури електричні
Шнур відрізняється від кабелю тим, що він виконаний з 2 або 3 еластичних жив, мають власну ізоляцію ось приклад. Такі жили полягають в загальну оболонку з м'якого ПХВ або гуми. М'якість конструкції дозволяє їх широко застосовувати в домашньому господарстві, з метою живлення електроенергією різноманітних побутових агрегатів. Дві струмопровідні жили застосовуються в тих випадках, в яких заземлення не потрібне. Наприклад, в системах освітлення.