Екран будь-якого телефону, якщо тримати його в руках навіть декілька хвилин, швидко покривається жирними плямами. В таких випадках протирайте дисплей чи не протирайте, старі плями все одно залишаються, з’являються нові. Для видалення слідів частіше за все використовують серветки з мікрофібри, які не забезпечують швидке позбавлення від відбитків пальців, звичайними засобами для очищення часто також не обійтись.

Знизити масштаби проблеми допоможе якісне олеофобне покриття для будь-якого смартфона, воно допомагає позбавитися від плям, для цього достатньо один раз провести серветкою по екрану.

Як нанести захисний шар самостійно

Часто виникає питання, чи можна нанести олеофобне покриття самому, й відновити його своїми руками. В сервісному центрі процедура може обійтись достатньо дорого, вона доступна далеко не всім. Ті, кому така процедура не по кишені можуть відновити олеофобне покриття самостійно. Смартфон може бути будь-який, модель, стан, вік та наявність попередніх покриттів не має значення.

В першу чергу необхідно придбати брудозахисні покриття на сайті інтернет-магазину «НаноМаркет», після чого можна приступати до нанесення.

Що таке олеофобне покриття скла на телефоні?

Олеофобне покриття – це плівка товщиною в нанометр, яка допомагає запобігти формуванню жирних плям, його можна визначити тактильно, якщо потримати в руках 2 різних екрани.

Олеофобне захисне покриття представляє собою спеціальну прозору плівку, яка наноситься на поверхню дисплею з метою захисту від забруднень. Вона має відштовхувальні властивості, запобігає потраплянню жирів та інших часток.

Плівка складається з суміші алкилсилану, силікону й розчинника, у склад олеофобного покриття входить діоксин кремнію. Основний метод нанесення – розпилення.

Покриття було запатентовано у 2005 році двома німецькими вченими, фактично воно почало широко використовуватися завдяки компанії Apple, яка удосконалила його після придбання патенту.

Бюджетні моделі смартфонів частіше за все випускаються без олеофобного покриття, але є всі передумови, що скоро таке покриття буде обов’язковим для всіх моделей. В деяких гаджетах покриття присутнє не на дисплеї, а на плівці телефону, яка на нього наклеюється.

Етапи процедури:

  • Очищення екрану – тканиною з мікрофібри треба протерти дисплей, стерти всі плями, стараючись не залишати слідів.
  • Нанесення рідини олеофобного покриття на дисплей телефону.
  • Рівномірне втирання по всій поверхні екрану (оскільки рідина швидко висихає, зручніше розділити дисплей на 4-8 частин і втирати послідовно в кожну ділянку).
  • Нанесення рідини у 2-3 шари, краще за все через день, це забезпечить більш надійне проникнення розчину в структуру.
  • Залишити телефон на 6-8 годин, не торкаючись дисплея, за цей час шар вбереться в екран.

Покриття не може повністю захистити дисплей гаджета від пошкоджень і подряпин. Однак, воно здатне захистити від пилу, бруду й відбитків пальців. Забруднюється дисплей з подібним покриттям рідше, а видалити саме забруднення легше.