Сучасні дитячі фотоапарати складно назвати простою іграшкою. Більшість цих пристроїв хоч і не дотягують до рівня професійних камер, але дозволяють отримувати знімки гідної якості. При цьому дитяча техніка адаптована під особливості юних фотографів, гарантуючи їм цікаве проведення часу.

Функціональні відмінності від дорослих камер

Виробники дитячих фотоапаратів пам'ятають, що складності здатні погубити інтерес. Тому вони максимально спрощують функції техніки, залишаючи тільки мінімально необхідний набір із зуму та декількох фільтрів. Такий підхід дозволяє долучатися до мистецтва фотографії навіть малюкам у віці від трьох років. При цьому програмна простота часто доповнюється корисними функціями, серед яких можуть бути:

  • звукове підтвердження правильності дій;
  • автовідключення;
  • датчик руху;
  • таймер;
  • розпізнавання облич та посмішок.

Ну а щоб полювання за вдалими кадрами або фільмування ще здавалися нудними, базовий набір опцій доповнюється оригінальними фоторамками та масками. Крім того, дитячий фотоапарат допомагає заповнити час між зйомками. Для цього в ньому є розвиваючі ігри, крім яких деякі виробники передбачають навіть відтворення музики з карти пам'яті.

Зовнішні особливості дитячих фотоапаратів

До характерних особливостей дитячої техніки відносяться розмір і корпус. Фотоапарат для наймолодших (3-9 років) — компактна іграшка, вага якої становить 80-100 г, завдяки чому його зручно тримати в маленьких долоньках.

Техніка для більш дорослих дітей важить 200-500 г і за своїми можливостями перевершує більш компактні моделі камер для малюків. Це дозволяє отримувати результати не гірші, ніж при роботі з якісними аматорськими та напівпрофесійними дорослими фотоапаратами. Але навіть в цьому випадку дитині не доведеться розбиратися з безліччю налаштувань, адже функції камери спрощені для забезпечення комфортної роботи з нею.

Що ж стосується корпусу, то його яскравий дизайн — лише найочевидніші відмінності дитячого фотоапарата від дорослого. Велика кількість барв та симпатичні чохли можуть ввести в оману, створивши ілюзію крихкості. Проте таку іграшку складно розбити, випадково впустивши, адже вона виготовлена з ударостійкого пластику, а найбільш вразливі зони ще й додатково посилюються металевими вставками.

Також знизити ймовірність випадкового пошкодження допомагають:

  • захист від забруднень;
  • антиковзаюче покриття;
  • підвищена вологостійкість.

Все це гарантує надійність і довговічність дитячого фотоапарата. Ну а для захисту техніки від випадкового пошкодження лінз, об’єктив дитячого фотоапарата зазвичай має сильно випнуті краї та приховане в корпусі кріплення.

Інші відмінності

З метою зменшення ваги пристрою, в дитячих фотоапаратах використовуються компактні акумулятори. Тому камери зазвичай розраховані всього на кілька годин безперервної роботи, після чого вони потребують підзарядки через USB кабель. Правда, з цього правила є винятки — акумулятори підліткових фотоапаратів.