Дрони можуть контролювати стан сільськогосподарських культур, оцінювати рівень засухи або боротися зі шкідниками — мова йде про безпілотні літальні апарати, які все частіше використовуються в сільському господарстві. Зараз це етап випробувань, якими займаються різні установи.
Є шанс, що це стане майбутнім сільського господарства. Уже зараз використовуються гексакоптери. За допомогою панелі управління можна запрограмувати політ або керувати безпілотником самостійно. Допомагає в цьому попередній перегляд із камери, яка розміщена на пристрої. Така техніка від https://zemlerobstvo.trimble.com/rishennya/pidgotovka-polya/ сприяє підвищенню врожайності.
Сільськогосподарське використання безпілотників відбувається тільки з недавнього часу. Це пов’язано з використанням сільського господарства 4.0, що залучає інтелектуальні рішення (наприклад, смартфон, планшет або комп’ютер). Досі засоби захисту рослин або добрива застосовувалися нерівномірно. Дрони дають можливість застосовувати їх цілеспрямовано. Їх можна використовувати для моніторингу сільськогосподарських культур, у боротьбі з посухою, перевірки втрат, спричинених дикими звірами, оцінювання стану ґрунту, біологічного різноманіття.
Як використовуються дрони
Сам дрон нічого не робить. Тільки підключені до нього пристрої дають уявлення про те, що відбувається на полі. Це може бути мультиспектральна камера, що аналізує спектр, котрий відбивається рослинами. Це також може бути lidar (тобто лазерне сканування), який надає інформацію про кількісні характеристики врожаю. Але можна підключати й інші пристрої, наприклад, резервуари, і дозувати засоби захисту рослин, пестициди, прямо у вогнищі хвороби.
Дрони можуть бути майбутнім сільського господарства, адже вони дають великі можливості. Летюча платформа, укомплектована обладнанням, яке може бути дуже важливим інструментом як у дослідженнях, так і в сільськогосподарській практиці. Для того, щоби безпілотники стали майбутнім сільського господарства, потрібно ще багато роботи, досліджень і навіть змін у законодавстві.
Згадаймо про авіаційне право, яке обумовлює, які безпілотники, як і ким вони можуть використовуватися. На цю мить те, що фермер може організувати без особливої підготовки — це крихітний безпілотник, який важить менш як 250 грамів.
Потрібно ще багато наукових досліджень, нових розробок, які насамперед дадуть безпілотникам змогу довго працювати. Якщо створити комплексну систему, у якій буде забезпечена повна незалежність безпілотника, він зможе вилетіти, коли це необхідно, або коли фермер натисне одну кнопку. Тоді безпілотник зможе пролетіти над полем і дати повну інформацію. Фермер сидить перед комп’ютером в офісі та постійно аналізує, що відбувається на його полі.