Багато батьків задаються питанням, з якого віку можна починати читати дитині казки. Думок на цю тему в інтернеті можна знайти безліч, але варто звернути увагу на думку фахівців при виборі книги на сайті ranok.ua.
Як зрозуміти, що вже пора?
Щоб зрозуміти, з якого віку читати дитині казки, потрібно не тільки вивчити думки фахівців, а й оцінити готовність до цього самого малюка. Перша ознака того, що синові або дочці вже можна показувати книги - це спроби крихти користуватися різноманітними речами за призначенням. Наприклад, ложкою крихітка намагається їсти суп, а не стукає нею по столу, або просто крутить в руках. Це означає, що книги вже будуть сприйматися в правильному аспекті. Але потрібно врахувати той факт, що без допомоги мами і тата не відбудеться повноцінне знайомство малюка з книжкою.
Фахівці всього світу сходяться в єдиній думці, що знайомство з казками має починатися з самого раннього віку. Такі діти в подальшому житті легше йдуть на контакт, знаходять друзів, спілкуються.
Як тільки ви помітили, що дитина може сконцентруватися на окремому предметі, то прийшов час відвідати магазин дитячих книг. Спочатку ви показуєте дитині ілюстрації, звичайно, це не можна назвати читанням, але це вже крок вперед, це знайомство з книгами. Потрібно, щоб крихта чув чітку грамотну дикцію, стежив за вашими губами, відгукувався звуками на мову. Тоді процес захоплення читанням не змусить себе чекати.
Вибирайте книжку за віком
- До 1 року
У ранньому віці дитина дивиться на картинки, намагається дізнатися те, що вже бачила, що їй знайоме. Це і є початок процесу читання. Зображення повинні подобатися дітям, викликати у них радість, захоплення, подив. При цьому картинки повинні бути зрозумілі, не викликати труднощів і здивування. У цьому віці кращою буде читанка для малят, де мало слів і багато картинок. Це можуть бути невеликі віршики, казочки.
Також до одного року дітям підійдуть книги-іграшки, з якими потрібно грати і активно взаємодіяти. Таким чином, дитина буде залучена в захоплюючу історію. Елементами в таких книжках можуть служити клапани, кнопочки, сенсор.
- Від 1 року до 2 років
У цьому віці лексичний запас малюка розширюється, він дізнається нові слова. Дитина намагається їх систематизувати, зіставити з різними картинками в голові, щоб краще запам'ятати. У свідомості дітей повинен бути міцний зв'язок між речами і назвою. А для цього потрібно регулярно вказувати дитині на предмет, а потім називати його. У цій справі батькам знову допоможе книга.