Заливаючи бетон, варто врахувати деякі його характеристики, що безпосередньо впливають на міцність майбутньої споруди. Експлуатаційні властивості: міцність, морозостійкість, опір на стиск, довговічність, забезпечуються тоді, коли суміш приготована з дотриманням норм. Чим вища температура, тим швидше суміш стане більш в’язкою, а згодом затвердне. За 28 днів бетон набирає необхідних характеристик та стає міцним каменем.
Якщо вас цікавило питання: чи обов'язково зупиняти будівництво, якщо вас застали морози? Ми знаємо відповідь. В такому випадку ви можете обрати морозостійкий бетон від КраснеБрук krasnebruk.com.ua/product/concrete/. Це спеціально призначена суміш, що набирає міцності за низької температури - до -10 градусів. Ціна за куб бетону не відрізняється від вартості за звичайний. Ви можете не відкладати плани на теплий сезон, а купити бетон та закінчити будівельні справи до весни.
Що слід врахувати при бетонуванні взимку
Основною проблемою заливання бетонного розчину взимку є те, що рідкий компонент суміші - вода, замерзає при низьких температурах. Це перешкоджає гідратації, що забезпечує перетворення в’язкої суміші в міцний монолітний камінь. Для того, щоб забезпечити зчеплення компонентів суміші за низької температури варто купити морозостійкий бетон, що застигає та не втрачає міцності навіть в мороз.
Плануючи заливку розчину слід врахувати такі фактори як:
-
температура повітря;
-
масштаби будівництва;
-
склад бетону, наявність в ньому протиморозних добавок;
-
спосіб утеплення опалубки.
Обирати марки бетону варто в залежності від потреб будівництва, ознайомитись з кожною детальніше можна на сайті krasnebruk.com.ua/.
Рекомендації укладання морозостійкого бетону
Укладання суміші в мороз дещо відрізняється від процесу укладання в звичних умовах. Краще за все замовити бетон, що містить протиморозні пластифікатори. На підприємстві Краснебрук дотримуються технологій виготовлення морозостійкого розчину: воду та заповнювачі підігрівають, тож на ваш будівельний майданчик суміш доставлять ще теплою. До та після укладання розчину слід також забезпечити умови для застигання.
В такому разі варто взяти до уваги кілька рекомендацій щодо способів, як зберегти тепло, щоб суміш застигла в мороз:
-
ні в якому разі не можна лити бетонну суміш на сніг чи лід, опалубку потрібно очистити від опадів, замерзлого льоду;
-
для утримання тепла, що сприяє гідратації цементу, можна накрити укладену суміш плівкою ПВХ;
-
облаштувати накриття. Тент, натягнутий в людський ріст дозволяє створити тепличні умови та спокійно працювати незалежно від погодних умов;
-
перед укладанням опалубку можна прогріти електродами;
-
по закінченні бетонування, можна встановити теплові гармати, що зігрівають суміш;
-
забезпечує утеплення незнімна опалубка, зібрана з плит пінополістиролу. Вона утримує тепло та водночас служить надійним каркасом.
З бетоном від виробника КраснеБрук ви можете планувати роботи на будівельному майданчику навіть взимку! Нескладні рекомендації сприяють гідратації бетону, щоб ваші фундамент та споруди були довговічними.