Простота установки, налаштування та адміністрування WordPress, а також величезна кількість безкоштовних та умовно безкоштовних плагінів зробили WordPress найпопулярнішою системою управління контентом серед блогерів та розробників веб-сайтів. Так, сайтів, створених на цій CMS величезна кількість і ця кількість продовжує неухильно зростати.
На WordPress можна з легкістю створити як простенький односторінник, блог або сайт-візитку, так і інтернет-магазин із тисячами сторінок-карток товарів. При певному рівні знань та досвіду сайт, створений на WordPress, можна оптимізувати та налаштувати під будь-яке завдання. Однак, для якісної, надійної та швидкої роботи сайту на цій CMS знадобиться такий же надійний та швидкий веб хостинг, який має відповідати певним характеристикам. Давайте коротко їх розглянемо.
Вимоги до хостингу для сайтів на WordPress
Щодо вимог до хостингу, WordPress настільки ж лояльний, наскільки й популярний. Будь-яких особливих або окремих характеристик, що потребують окремої оплати, сайт на WordPress не потребує, а з його установкою впорається навіть школяр (це навіть за умови, що сьогодні у будь-якого хостинг-провайдера є можливість з адмін-панелі клієнта встановити останню версію WordPress у 2 кліки).
Отже, детальні та докладні вимоги до хостингу для повноцінної роботи сайту на WordPress ви знайдете у матеріалі «Вимоги до хостингу для WordPress», а тут ми коротко перерахуємо їх:
- Наявність версії PHP 7.4 або вище – необхідна для забезпечення безпеки та швидкості роботи сайту, а також самої CMS та її плагінів;
- База даних MySQL останньої версії (5.6 або вище) – для встановлення WordPress потрібна одна база даних. Версія БД також впливає на швидкість роботи сайту.
- Місце на диску – не менше 200 мб. Так, сама інсталяція займає близько 50-60 мб, але коли ви почнете додавати плагіни, сторінки, записи з картинками і текстами, обсяг БД почне зростати, як і місце на диску. Тому рекомендується вибирати тарифний план хостингу з виділеним дисковим простором щонайменше 1Гб.
- Об'єм виділеної віртуальної пам'яті – також потрібний для коректної роботи різних скриптів. Критичний мінімум - 256 MB, оптимально - 512 MB, але краще 1 GB. Для складних та багатосторінкових проектів – від 1,5 GB і вище (але з такими проектами краще переходити на VPS або виділений сервер).
Тепер давайте розглянемо, який хостинг потрібен для нормальної роботи сайту не тільки з точки зору будь-якої CMS, а в цілому.
- Перше і найголовніше – хостинг має бути безперебійним, тобто сервери хостингу повинні бути у стані online максимально тривалий час з моменту їх запуску і без тривалих перебоїв або простоїв. Характеристика, яка вимірює безперебійність роботи хостингу називається Uptime і вимірюється у відстотках. Uptime = 100% – це ідеальне значення, якого досягти дуже складно, тому відмінним результатом вважається Uptime у межах 99,98% – 99,95%.
- Наявність SSD або NVMe SSD дисків . Такі диски в кілька разів швидше і продуктивніші за застарілі HDD-диски і, як правило, в Україні практично всі хостинги вже давно перейшли на новий тип дисків. Хоча іноді зустрічаються і винятки. Вкрай не рекомендуємо покапати хостинг, який працює на старих HDD-дисках.
- Можливість кешування та стиснення статичних даних на стороні сервера – це значно знижує навантаження на сервери хостингу, а також дозволяє збільшити швидкість завантаження та роботи самого сайту. До речі, відмінний докладний і пізнавальний матеріал про швидкість завантаження сайту ви знайдете в статті "Time To First Byte (TTFB) - час відповіді сервера в деталях" - дуже рекомендуємо ознайомитися тим, кому важлива правильна оптимізація сайту та топові позиції сайту в пошукових системах.
- Локації серверів хостингу - особливо важливо, якщо ваш сайт орієнтований на відвідувачів або клієнтів з певної країни. Наприклад, для клієнтів з України краще вибирати хостинг, сервер якого фізично розташований в українському дата-центрі. Таким чином ви зможете дещо покращити час завантаження сайту.
Загалом для нормальної роботи сайту на WordPress наведених вище рекомендацій буде цілком достатньо. Орієнтуючись на них, ви можете сміливо вибирати хостингову компанію, яка пропонує тарифні плани хостингу з подібними чи найкращими характеристиками. Успіхів вам у створенні та просуванні свого сайту!