За останні кілька років технологія виробництва телевізорів просунулася уперед. Сьогодні на ринку представлені різноманітні моделі, які дивують покупців своїм функціоналом, якістю зображення тощо.

Якщо колись плазмові телевізори були чи не найбільшим досягненням, зараз вони потроху поступаються місцем більш сучасним технологіям. Чим відрізняються плазмові дисплеї від рідкокристалічних LED телевізорів? Який з цих двох варіантів дає краще зображення? Давайте розглянемо основні відмінності кожного виду ТВ, а також їхні переваги і недоліки.

Як працюють плазмові телевізори

Плазмові телевізори працюють за принципом люмінесцентної лампи. Тобто екран складається з десятків чи то краще сказати сотень частинок, кожна з яких містить спеціальний газ. Він поступає та герметизується у вигляді плазми, звідки й пішла назва такого типу телевізорів.

Як тільки ви вмикаєте телевізор, до кожної з цих частинок поступає електричний розряд. Далі газ набуває конкретного відтінку – і так по всьому екрану. Відтінки комбінуються використанням трьох основних кольорів. В тій чи іншій пропорції вони здатні створити широку палітру та точно передати будь-яке зображення.

Серед основних переваг плазмових моделей:

  • Реалістична передача кольорів – усі відтінки відповідають заданим – в плазмі не порушується корекція кольору. Тобто ви можете бути впевнені в тому, що дивитесь фільм в тих кольорах, які задумав режисер.
  • Якісне зображення та широкий кут огляду.
  • Хороша контрастність, яка відповідає за чутке відтворення зображення.

Важливо також вказати і на недоліки плазмових телевізорів. Їх декілька:

  • Плазма в клітинках екрану з часом може вигоряти. Втім, це стає помітно лише через 30000 годин роботи телевізора. Тобто мінімум через 10 років. Погодьтесь, непоганий термін.
  • Плазмові телевізори мають обмеження щодо діагоналі екрану – вона не може перевищувати 32 дюйми.

LED-телевізори: принципи роботи, переваги та недоліки моделей

Сьогодні LED телевізори вважаються кращим та сучаснішим варіантом звичайної плазми. Хоч більшість принципів роботи в цих пристроях мало чим різняться між собою. Втім, рідкокристалічні LED моделі сміливо можна вважати вдосконаленням плазмових аналогів. Найкращі 4К телевізори рейтингу від Нового Дому демонструють кращу якість зображення, а також додаткові корисні функції.

Як працюють такі моделі ТВ? Дисплей пристрою підсвічується за допомогою дрібних світлодіодних ламп. Підсвітка може монтуватись за двома основними принципами:

  • Бокова – найбільш простий та бюджетний варіант, в таких телевізорах стрічка для підсвічування монтується по контуру екрану.
  • Задня. Присутня у більш дорогих моделях. Облаштовується за екраном по всій його площі.

Серед основних переваг ЛЕД телевізорів:

  • Тривалий термін експлуатації. Часто більший, ніж у плазмових телевізорів.
  • Економне споживання електроенергії.
  • Екологічність – в таких телевізорах, на відміну від плазмових, не використовується ртуть.
  • Якісна передача контурів, а також широка палітра кольорів. При чому всі відтінки виглядають природніше, ніж у плазмових телевізорах. Цьому також сприяє краща контрастність екрану.
  • Немає обмежень в діагоналі екрану – ви можете обрати модель будь-якого розміру. ЛЕД телевізори представлені як в порівняно невеликих габаритах, так і з діагоналлю від 80 дюймів.

Назвемо і недоліки:

  • У порівнянні з плазмовими телевізорами ЛЕД моделі не здатні відтворювати чистий яскравий чорний колір.
  • В деяких моделях спостерігається нерівномірна підсвітка, що може впливати на якість зображення.

То який варіант краще?

Одностайно відповісти на питання: «який телевізор краще – плазма або LED?» неможливо. Адже різниця між ними може бути і в ціні, і в діагоналі дисплею. Загалом тут потрібно сприймати особливість екранів як лише одну з ознак. Тим паче, що обидва ці варіанти дають доволі яскраву та чітку картинку. Тому не варто забувати і про інші характеристики телевізорів, аби вибрати якісну модель, що відповідатиме усім вашим вимогам та побажанням.

Втім, якщо вас не лякає ціна, яка в LED телевізорах помітно вища за вартість плазмових аналогів, краще підібрати якісний ТВ з рідкокристалічним екраном. По-перше, такі пристрої мають більший термін експлуатації. А отже, насолоджуватись красивою та чіткою картинкою на екрані ви зможете якомога довше.

По-друге, LED моделі, як правило, відрізняються вищим класом енергоефективності, оскільки виготовлені за більш сучасними та інноваційними технологіями.

Окрім того, останні моделі LED ТВ мають розширений функціонал, який перетворює пристрій на не просто на екран для перегляду фільмів, але на корисний предмет з підключенням до інтернету, різноманітними додатками тощо.