Дерево – найкращий вибір, коли йдеться про двері. Неважливо, в якому стилі виконаний інтер'єр - такий матеріал підійде будь-кому. Дерево – це класика, стиль, надійність. Далі, розберемося які є двері міжкімнатні дерев'яні і яку конструкцію вибрати для свого будинку.
Характеристики дверей із натурального дерева
Полотно, зроблене з натуральної деревини, надає будинку кіношну красу та розкіш. Але, купуючи міжкімнатні двері з дерева у Києві, можна зіткнутися з низкою проблем та питань, що стосуються видів та їх характеристик. Але попри це дерев'яні вироби дуже популярні.
І на це є низка причин:
- Екологічність. Двері з масиву – повністю натуральні та безпечні для здоров'я мешканців.
- Міцність. Натуральні двері довго прослужать вашому будинку, а при дотриманні догляду за ними простоять і кілька століть.
- Ізоляція. Такі вироби не пропускають шуму і не випускають тепло назовні.
- Крутий зовнішній вигляд. Натуральне дерево надає приміщенню деякої солідності. До того ж кожне полотно унікальне завдяки неповторним природним візерункам.
Але не все так ідеально – є свої недоліки:
- Важкий догляд. Відразу після установки дверей з натурального матеріалу необхідно бігти в будівельний магазин за засобами для догляду за деревом - тільки так можна зберегти його привабливий зовнішній вигляд.
- Вразливість перед змінами температури та відсотком вологості. Через це на полотнах можуть утворитися тріщини або пліснява. Втім, дорожчі двері від надійних виробників на такі речі не страждають.
- Можливість ушкоджень. На жаль, жодне дерево не встоїть перед ударом ножа чи кувалди – тому з ними потрібно поводитися обережніше, не перетворюючи на грушу для биття.
- Для виготовлення виробів з натурального дерева використовують цілісні, клеєні та облицьовані масиви. Від матеріалу та його обробки залежить, наскільки якісною конструкція буде – і чи підійде вона до вашого приміщення.
На що звертати увагу при виборі дверей з дерева?
- Зовнішня якість виробу. Деревина не повинна мати шорсткості, сколів, властивих поганій обробці, дефектів у вигляді тріщин і сучків, викривлень.
- Розміри дверних отворів. Міжкімнатні двері нестандартних розмірів коштують дорожче, часто значно. Стандартними вважаються розміри за висотою – 2 метри, за шириною – 60, 70, 80, 90 см.
- Хороші відгуки про виробника, наявність сертифікату, гарантій. Солідні виробники, зазвичай, можуть запропонувати і асортимент ширше, і цінові категорії, орієнтовані різний рівень доходів, і комплексні послуги з встановлення, транспортування тощо. І, якщо при встановленні дверей «повіло», то недобропорядні продавці можуть списати це на похибку в установці або умови служби, а за комплексної послуги є шанс простежити за якістю на кожному етапі робіт.
- Зовнішнє оздоблення дверей: просочення вологовідштовхувальними, антигрибковими, що захищають від УФ-випромінювання просоченнями багаторазово збільшує термін служби дерева.
- Покриття - лак, фарба. Перше дозволяє спостерігати текстуру дерева, але робить помітними будь-які колірні дефекти.
- Тип, розмір та форма скла: матове або глянсове (є різниця при очищенні, особливо на кухні), складність робіт при нестандартній формі збільшує ціну. Важлива також ударостійкість скла: воно може розсипатися при сильному хлопці дверима, якщо використано звичайне крихке скло.
Хоч коштують вхідні та міжкімнатні дерев'яні двері з цільного матеріалу більше, але й практичні, естетичні характеристики їх краще. Такі вироби завжди були дуже популярними. У багатих будинках, установах міжкімнатні конструкції виготовляються лише з цілісного матеріалу.
Така деревина дарує дверям ряд переваг, таких як:
- Стійкість. Особливо твердими є біла акація, тис, фісташкове дерево.
- Довгостроковість. Такі конструкції дуже довгий час не втрачають своїх функціональних та естетичних властивостей.
- Міцність. Багато господарів відкривають двері з ноги, а тому їм потрібні моделі міцніші. Їм підійдуть береза чи сосна (і, можливо, заспокійливі).