Ігри жанру симулятори - це комп'ютерні програми, що імітують процес управління будь-яким апаратом або транспортом. У тому числі ігри симулятори повторюють і реальне життя. Вони поєднують у собі основи рольової гри, елементи стратегії і зазвичай вважаються підвидом такого жанру, як симулятор бога. Тобто, фактично, це управління цілим світом, незалежно від того, чи береться конкретний персонаж, група (сім'я, рід, плем'я) або цілі народи і цивілізації. Симулятор можуть бути засновані на біологічному або соціальному аспекті життя. Біологічні симулятори дозволяють використовувати в ігровому процесі досягнення генетики, екперіментіровать з живою середовищем, створювати нові види істот. Соціальні симулятори фокусуються на таких сферах життя, як створення сім'ї, побудова кар'єри, народження дітей, досягнення успіхів.
Ігри симулятори дозволяють також точно відтворити і процедуру керування транспортним засобом. Досить популярними є симулятори автоводіння - від звичайних комп'ютерних водійських курсів до стріт-рейсингу. Крім того, бувають симулятори морської навігації, авіа та космічних польотів. Останні мають досить багато варіантів реалізації основних цілей. Космічні пригоди - це ігри, метою яких може бути або просто правління космічних літальним апаратом, або битви у відкритому просторі, або складні торгові і піратські ігри.
Головне завдання всіх ігор жанру симулятори - створити максимально реальну ілюзію управління апаратом, механізмом або персонажем. З початком нового тисячоліття симулятори польотів почали ставати все менш популярними, а соціальні та біологічні - навпаки, набувати все більше прихильників.
Карткова гра покер для стратегів і тактиків
Покер - це гра, в яку грають за допомогою колоди карт і інтелекту. Мета - зібрати найбільш вдалу комбінацію карт. До моменту відкриття карт можуть проходити години, під час яких гравці обмінюють роздані карти у круп'є, збільшують ставки і намагаються розгадати комбінації противника. Найдосвідченіші гравці в покер можуть відразу визначити, що і у кого на руках по жестам, міміці і просто порахувавши кількість карт. Для успішної гри в покер потрібно мати залізну логіку, витримку, непогані математичні здібності і вміння контролювати власне тіло аж до найменших мімічних м'язів. Існує кілька варіантів гри в покер. Однак незмінними залишаються торгівля та комбінації карт.
Також з'явилися гри симулятори покеру, спочатку для ігрових автоматів, потім для комп'ютера, а тепер і для мережі інтернет. Турніри з покеру в режимі онлайн зараз користуються величезним успіхом, так як у багатьох країнах азартні ігри знаходяться під забороною і їх проведення карається законом. Ігровий процес проходить у декілька етапів, так званих раундів і стритов (вулиць). Раунд починається роздачею карт. Потім гравці роблять ставки, і починається процес витіснення один одного з гри. За допомогою блеф-ставок гравець може змусити інших думати, що у нього на руках безпрограшна комбінації і змусити здати позиції. Мета - залишитися одному за столом на момент розкриття карт. Гра в покер не передбачає наявності однієї формальної стратегії. Основами гри є використання таких прийомів, як злодійство блайндов, чек-рейз, напів-блеф. Труднощі представляє в основному те, що покер - це гра з неповною інформацією. Тобто кожен гравець знає тільки свої, загальні карти і хід торгівлі. Про все інше він може тільки здогадуватися або прораховувати. Використовуючи імовірнісний підхід можна майже точно визначити, які карти залишилися в колоді, а які у гравців на руках.