Виробництво та застосування гуматів активно розвивається на території нашої країни. Гумати можна віднести до окремої підгрупи добрив. Вони відповідають за живлення рослин за рахунок вмісту мікроелементів та стимулювання росту рослин за рахунок вмісту органічних кислот.
Гумати бувають декількох видів: рідкі гумати, порошкові та у вигляді пасти. Також в залежності від переважного вмісту того чи іншого елемента є гумат калію, гумат натрію та збагачений гумат з мікроелементами або друга назва гумат плюс. Для культур, оброблюваних на відкритому ґрунті, обробку гуматом проводять в основному для зниження шкідливого впливу пестицидів, зниження схильності до заморозків та посухи.
Гумат калія для розсади або кімнатних рослин застосовується для боротьби з різноманітними інфекціями, підвищення імунітету рослин. Підживлення гуматом проводиться по листку шляхом обприскування та рясного змочування листя розчином гумату.
Рідкий гумат калію використовується повсюдно та дуже практичний у застосуванні. Необхідно лише приготувати розчин залежно від мети застосування для обробки насіння або листової обробки. А якщо йдеться про порошкове або пастоподібне необхідно знати, як розвести гумат до правильної концентрації. Такого виду гумати концентровані, тому спочатку необхідно підготувати матковий розчин.
Купити гумат калію для єфективного вирощування рослин можна на сайті ferteffect.com.ua!
Інструкція із застосування гумату
10 л ємність наповнити водою і розвести в ньому від 50-100 г гумату постійно і активно помішуючи. Підготувати багатошарову марлеву тканину, вона стане фільтром для нерозчинних залишків порошкового гумату. Після того, як вдалося максимально розчинити гумат, фільтруємо маточний розчин через марлю в заздалегідь підготовлену чисту ємність і тільки потім заливаємо маточний розчин в загальний обприскувач.
Для зелені
Вирощується на грядках і в саду зелень потребує поживних речовин. Відсутність гумусу негативно позначається на рослинності: насіння дає низький відсоток сходів, зелень жовтіє, сохне і в'яне, нарощування зеленої маси практично повністю відсутнє. Щоб допомогти рослинам, застосовують калійні підживлення. Суміш води (5 л) та гумату калію (50 мл) сприяє збільшенню швидкості проростання посівного матеріалу та інтенсивному нарощуванню зеленої маси. Частота підживлення залежить від погодних умов, ступеня виснаження ґрунту та сортових особливостей зелені, що вирощується. У середньому рослинність підгодовують від 2 до 6 разів за сезон.