Літери — що може бути цікавого в їхньому зовнішньому вигляді? Перш за все, це утилітарні значки, які виконують суто практичну роль — тобто слугують для запису інформації. Але люди творчі вбачають у цій утилітарності можливість для розкриття власного таланту. І це не просто «красивий почерк» — це модне, хоч і старовинне мистецтво, заради якого варто зазирнути у магазин Panda Market, щоб підібрати інструмент для експериментів. Бо летеринг — це імпровізація і неспинна фантазія, яка може стати вашим новим хобі.
Летеринг і каліграфія — в чому різниця?
І каліграфія, і летеринг — цікаві, неординарні види образотворчого мистецтва, пов’язані з письмом. В деяких моментах вони навіть переплітаються, але в базовому варіанті це різні галузі зі своїми правилами и і трендами. Каліграфія — це мистецтво красивого написання літер, тоді як летеринг — мистецтво їх малювання. Різниця істотна — і вона обумовлює відмінності у методах, інструментах і цілях.
В каліграфії головне — абетка, а в летерингу — слово, навіть якщо воно складається з однієї літери. Каліграф працює над красивим написанням тексту, тобто створює свій власний шрифт, або використовує вже існуючий, щоб надати словам більше естетики і цікавого зовнішнього вигляду. Тому в каліграфії залишається вимога до читабельності тексту — все дизайнерсько-декоративні прийоми не повинні істотно погіршувати сприйняття написаного. Підпис листівок, привітань, робота над шрифтами — все це і зараз залишається актуальним і цікавим. І в базовому варіанті для каліграфії достатньо лише пера, туші та паперу.
Летеринг — більш різноманітне мистецтво, в якому кожна літера несе особливий художній сенс, а разом вони формують цілісний художній образ. При написанні літер можуть використовуватись:
-
різні кольори;
-
різне написання (і навіть різний стиль) однієї і тієї ж букви;
-
більш багата деталізація (у порівнянні з каліграфією);
-
градієнти в межах однієї букви або всього напису;
-
додаткові візерунки навколо літер;
-
можлива об’ємність літер, використання тіней, перспективи, інших художніх прийомів;
-
багате оформлення фону;
-
незвичайна геометрія текстів (наприклад, текст вписаний у силует людини чи тварини).
В летерингу кожна буква несе особливий сенс — і це цікаво. Графіті, рекламні написи, логотипи, картини літерами, і, звичайно, багато оформлені перші літери у старовинних книжках — все це має менш суворі творчі рамки в порівнянні з каліграфією. Власне, в летерингу не існує ніяких жорстких правил — тому це так цікаво.
Інструменти для летерингу
Якщо летеринг — це мистецтво без обмежень, то і інструменти мають надзвичайну варіативність. Ви можете використовувати не тільки класичну туш, але і ось такі маркери. Яскраві кольори, незвичайні ефекти (металік, флуоресценція, проявлення в ультрафіолеті, пастель), різні наконечники — якраз чудовий варіант для експериментів. Фарби в балончику і стіна замість паперу? Розпис по тканині, щоб перетворити звичайну футболку у витвір мистецтва? Достатньо зазирнути у каталог товарів і знайти все, чим вам хочеться працювати.
Якщо у вас з’явилось враження, що все це несерйозно, тоді спробуйте полотно і фарби. Акрилові, акварельні, олію, гуаш. Пишіть картину і одночасно пишіть літери — винайдіть свій власний стиль, що дозволить сказати світові більше, ніж прості слова!