Форс-мажорні обставини загнали вас у глухий кут: потрібно погасити борг по комуналці, закупити продукти харчування чи провести технічне обслуговування авто, а коштів не вистачає? У складній ситуації можна перейти на сервіс онлайн кредитування mycredit, щоб отримати миттєву позику без зайвих питань та дзвінків.
Але якщо ви регулярно потрапляєте у скруту, варто подумати, чи не припускаєтеся ви однієї з п’яти найрозповсюдженіших помилок на шляху до фінансового успіху:
Постійно відкладати “на потім” накопичення грошей.
Багато людей заспокоюють себе думкою, що як тільки вони почнуть заробляти більше, то зможуть відкладати гроші. Проте, це велика помилка: чим більше людина заробляє, тим більше починає витрачати.
Тож навіть при мінімальних заробітках варто відкладати мінімум 3-5 % доходу, поступово збільшуючи цю цифру до 20%.
Зберігати свої заощадження вдома у готівці.
Через інфляцію купівельна спроможність коштів буде зменшуватися з кожним місяцем.
Тож варто подумати про альтернативні шляхи накопичення, наприклад:
- банківські депозити. Їх прибутковість невисока (покриває лише частину інфляції), але це досить надійний фінансовий інструмент. Бажано відкривати депозити невеликими сумами у декількох банках, щоб зменшити ризики;
- цінні папери. Варто звернутися за консультацією до професіоналів, які допоможуть сформувати інвестиційний портфель;
- ювелірні прикраси, дорогоцінні метали у злитках і т.п. У разі потреби ви зможете досить швидко конвертувати їх у гроші.
Не стежити за своїми доходами і витратами.
Можливо, ведення бюджету - не найцікавіша річ у світі, але допомагає дотримуватися основного правила особистих фінансів: не можна витрачати більше, аніж заробляєш.
Не сформувати хоча б невеликого фінансового резерву.
Рано чи пізно ви зіштовхнетесь з ситуацією, коли терміново потрібно буде велика сума грошей, наприклад, ви захворієте, друг дитинства запропонуєте вкласти гроші у його стартап і т.д.
Якщо у вас немає накопичень, доведеться позичати, що тягне за собою додаткові витрати.
Не цікавитися програмами соціальної підтримки, податковими пільгами і т.п.
Існує чимало способів абсолютно законно повернути частину коштів, витрачених на навчання у ВНЗ, лікування, розширення бізнесу. Як сумлінний платник податків, маєте право на підтримку держави і місцевої влади - варто лише знати свої права.
Візьміть повну відповідальність за своє фінансове майбутнє - будьте проактивними - і успіх не забариться.