З кожним роком середній вік користувачів інтернету знижується - це неминучі наслідки стрімкого розвитку сучасних технологій. В ідеальному світі використання інтернету серед дитячої аудиторії має бути лише в освітніх цілях, проте насправді ж це далеко не так. Створити повністю безпечне інформаційне середовище в інтернеті для дитини сьогодні практично неможливо, проте декілька простих порад допоможуть сформувати правильне ставлення до нього.
Важливість батьківського контролю
Навчити дитину користуватися інтернетом - одна з сучасних вимог до батьків. Часи, коли ролі у цій задачі були протилежними, поступово йдуть у минуле, а безпосереднє знайомство з онлайн світом відбувається все раніше. Перше, чого необхідно дотримуватися - це чіткі вікові обмеження, які має той чи інший контент. Вони є важливими в аспекті світосприйняття та формування особистості дитини. Наприклад, законодавством України передбачено дозвіл на участь в азартних іграх лише з 21 року, а отже раніше подібні розваги, що зібрані на RCgroup, не можуть бути доступними. Проте не слід забувати про існування нелегального ринку, доступ до якого слід обмежити.
Досить ефективним інструментом вважається встановлення додаткового програмного забезпечення на гаджети, якими користується дитина. Воно налаштовується індивідуально та знизить ризики відвідування небажаних сайтів, не обмежуючи при цьому користування інтернетом.
Особливу увагу слід приділяти етапу реєстрації на різноманітних платформах - рекомендується робити це разом:
- Не використовувати облікові записи дорослих;
- Перевірити налаштування конфіденційності;
- Впевнитись, що дитина не розкриває персональні дані, які не вимагає реєстрація.
Врешті решт, пильний контроль допоможе уникнути шахрайських форм для реєстрації, які можуть становити загрозу. Також варто пояснити використання надійних та складних паролів.
Створення безпечного середовища
Дорослі власноруч можуть зробити користування інтернетом зручнішим для дитини. Мова не лише про обмеження небажаного контенту, а й про налаштування закладок та бережених сторін, які використовуються найчастіше. Щоразу шукаючи їх в інтернеті, вірогідність того, що увагу дитини приверне щось інше, дуже висока.
Вкрай важливим є не лише контент, який дитина переглядає в інтернеті, а й знайомства та спілкування там. Однією з найрозповсюдженіших проблем в інтернеті сьогодні є кібербулінг, тож дитині важливо пояснити, що у разі прояву подібної поведінки стосовно неї необхідно відразу повідомити про це батькам.
Особливо обережно слід ставитися до знайомств в інтернеті, адже шахраї таким чином можуть використовувати довіру дитини задля власної користі. Необхідно сформувати у дитини культуру онлайн-спілкування. При цьому батьківський контроль за поведінкою дитини в інтернеті має здійснювати у форматі дружніх стосунків, коли дитини точно знатиме, що може звернутися до дорослих у разі виникнення незрозумілих ситуацій. Насправді ж, від батьків у цьому плані не вимагається забагато - лише увага та створення безпечного середовища для користування інтернетом на початкових етапах.