Як підйомники електричні для інвалідів, так і відповідні ліфти є технічними засобами, які спрощують доступ людям з обмеженими можливостями у місця з перепадами висоти. Пропонуємо розібратися детально, що це за конструкції, де вони використовуються і які між ними відмінності.

Ліфт для інвалідів — що це

Пристрій придатний для переміщення людей в інвалідних кріслах з одного рівня висоти на інший. Його кабіна рухається жорсткими напрямними суворо вертикально. Обов'язкова технічна вимога — наявність шахти. Але, на відміну від звичайного ліфта, інвалідний має ширший вхід (від 0,9 м), більш простору кабіну (не менше ніж 1,1х1,4 м). А от панель управління у ньому розташована нижче.

Як правило, ліфт закладається під час проектування будівлі. Якщо багатоповерхівка вже збудована, а технічний засіб документами не передбачений, монтувати його складно. Спочатку потрібно придумати, де буде знаходитися ліфт, а потім погодити це з відповідними органами. Оскільки ліфт для інвалідів є технічно складною конструкцією, його встановлення обійдеться дорожче, ніж встановлення підйомної платформи.

Що таке підйомна платформа

Підйомник для пересування інвалідів служить для пересування людей у візках, а також інших пасажирів і вантажів. У ньому відсутня кабіна.

Як правило, підйомні платформи встановлюють:

  • у відкритому просторі, наприклад, зовні будівлі;
  • у приміщенні — в атріумі або вздовж сходів.

Якщо платформа встановлюється на вулиці, де вона зазнає впливу опадів, перепаду температур, пилу тощо, вона повинна бути розрахована на подібні навантаження.

Види підйомних платформ

Конструкції бувають вертикальними і похилими. Вертикальні переміщуються суворо вгору і вниз. Додатково вони поділяються на відкриті й закриті. Під закритою підйомною платформою розуміється варіант із шахтною огорожею. Під відкритою — без неї.

Шахтова огорожа служить переважно для захисту пасажирів. Виробники підйомників для інвалідів обов’язково додають її до конструкцій з висотою підйому понад два метри. Максимальна висота може досягати 4 м.

Іноді підйомні платформи встановлюють усередині будинку з проходженням крізь міжповерхові перекриття. У такому випадку також потрібна шахтна огорожа.

Похилі підйомники додатково поділяються на:

  • прямі похилі, що рухаються від одного сходового прольоту до наступного;
  • платформи, що долають відразу кілька прольотів поспіль за вигнутими напрямними.

Конструкції для домашнього використання

Підйомники для інвалідів для дому не захаращують простір, гармонійно вписуються в інтер'єри. У процесі експлуатації обладнання не завдає дискомфорту.

Виробники підйомників пропонують увазі такі види пристроїв для використання вдома:

  • Стаціонарні — кріплення системи здійснюється до стіни, підлоги біля ліжка. Такі пристрої переважно допомагають підняти хворого з ліжка, пересадити його.
  • Мобільні — більш функціональні. Завдяки колесам переміщення пацієнта може здійснюватись без крісла.

Де застосовуються підйомники для інвалідів та ліфти

Якщо необхідно забезпечити переміщення людей в інвалідних візках усередині багатоповерхової будівлі, але можливість встановлення похилої підйомної платформи вздовж сходів відсутня (багато поверхів, занадто вузькі або круті сходи), єдиним виходом із ситуації є ліфт для інвалідів.

Підйомну платформу розумніше встановити:

  • Біля високого ганку в аптеці, магазині, громадській установі, приватному будинку. Вона є більш зручною альтернативою пандусу.
  • Вздовж сходів, якщо вони досить просторі, якщо існує потреба у переміщенні на висоту до 4 метрів зовні.

Купівля і монтаж підйомної платформи обходяться дешевше. Але іноді єдиним правильним рішенням є монтаж ліфту.