Гаряче цинкування – це захисний шар, що утворюється при гарячому цинкуванні, потім піддається окисленню з утворенням оксидного шару, який при впливі навколишнього середовища перетворюється на карбонатний шар. Більше про це читай на https://metalinvest.ua/ua/garyache-tsinkuvannya!
Як правило, гальванізація сталевих заготовок виконується після завершення будь-якої необхідної термічної обробки, наприклад відпалу сталі. Гальванізація може виконуватись різними методами, такими як електроліз, термічна дифузія або метод гарячого цинкування.
Гаряче цинкування ідеально підходить для обробки великогабаритних деталей і тому широко використовується у промисловості. Процес складається з чотирьох етапів: етап підготовки поверхні, етап цинкування, етап подальшої обробки та етап контролю.
Переваги гарячого цинкування
Гаряче цинкування має різні переваги, що робить його одним з найбільш переважних методів гальванізації в різних галузях промисловості.
Захисний шар, що утворюється в процесі ГГЦ, захищає залізні та сталеві заготовки від зношування, викликаного іржавінням поверхні. Навіть якщо це покриття стирається або дряпається, залишаючи частину поверхні заліза або відкритої сталі, цинк, будучи більш реакційним, окислюється, утворюючи захисний оксидний шар на поверхні. Екологічно чистий процес
Гаряче цинкування - це екологічно чистий процес із низьким вуглецевим слідом, що призводить до мінімальної освіти токсичних парів чи шкідливих відходів. Крім того, цей процес збільшує термін служби заготовок, що призводить до зменшення кількості відходів і дозволяє використовувати перероблені залізо, сталь і цинк.
Естетичний зовнішній вигляд
Захисне покриття, отримане в результаті гарячого цинкування, має блискучий та гладкий вигляд, що підвищує естетичну цінність виробу. Комерційні конструкції, такі як стовпи освітлення або опори будівель, є одними з найпоширеніших прикладів, в яких використовується гаряче цинкування для досягнення блискучої поверхні зі збільшеним терміном служби.
Процес гарячого цинкування займає близько 12 годин (для великих заготовок), що відносно менше, ніж інші процеси нанесення шарів, такі як порошкове забарвлення або розпилення.
У порівнянні з бетонними стовпами використання оцинкованих залізних або сталевих стовпів забезпечує гнучкість при проектуванні інфраструктури, оскільки їх можна легко зварювати, з'єднувати болтами або зрощувати для формування складних конструкцій.