Наразі багато страхових компаній з України пропонують своїм клієнтам оформити страховку від нещасних випадків. Та більшість громадян не розуміють, чим вона відрізняється від медичного страхування. Розібратись зручніше за все на реальних випадках, розглядаючи дійсні програми від страхових компаній.
Чи є обов'язковими
Ні, наразі в Україні ці варіанти страховок не є обов’язковими. Ці поліси громадянин оформляє на свій розсуд, але вони дозволяють значно заощадити у разі виникнення страхового випадку.
Проте регулюються ці страхові договори цивільним кодексом. Це означає, що умови, коли виплачується компенсація, а також її розмір визначаються за домовленістю сторін.
Які ситуації покриває страхування
Медичне страхування покриває ті ситуації, коли застрахованій особі потрібна медична допомога. Умови регламентуються самим полісом. Є варіанти, які покривають лише невідкладну допомогу. А є й ті, які також включають період реабілітації або навіть придбання ліків. Розмір компенсації регламентується встановленим лімітом та франшизою, але він не може бути більшим за суму, необхідну для повного циклу лікування. Наприклад, якщо затверджена максимальна сума компенсації становить 1 мільйон гривень, а на надання допомоги та реабілітацію сумарно потрібно всього 60 тисяч гривень, то саме цю суму й отримає потерпілий.
Страховка від нещасних випадків зазвичай є фіксованою, тобто у разі настання страхового випадку компанія виплачує заздалегідь обумовлену суму громадянину, причому незалежно від того, чи потрібно надалі надавати медичну допомогу, реабілітацію тощо. Франшизи при цьому немає, тобто сам факт настання страхового випадку є достатнім критерієм для виплати максимальної суми компенсації.
Який поліс краще та як його оформити
Не можна говорити, що якийсь зі вказаних полісів краще, адже вони не замінюють один одного, а доповнюють. Чи потрібно оформляти тоді два поліси? Якщо є така фінансова можливість, то так, адже це інвестиція у своє здоров’я, а також захист сімейного бюджету від непередбачуваних витрат.
Як оформити поліс? Це можна зробити двома варіантами:
- Звернутися до офісу страхової компанії, з якою планується укласти договір, або можна зв’язатися з уповноваженим представником.
- Дистанційно, через офіційний сайт або мобільний застосунок страхової компанії.
Сам страховий договір можна оформити як у паперовому, так і в електронному вигляді. Вони мають однакову юридичну силу.
Які документи потрібні для оформлення поліса? В більшості випадків достатньо лише паспорта та ідентифікаційного коду. Страхова компанія на свій розсуд має право зажадати надання додаткових документів. Наприклад, виписки від сімейного лікаря. Якщо потрібна допомога з оформленням або вибором програми страхування, то краще все ж звернутися до страхового агента: він надає всю необхідну інформацію.
Чи можна оформити страховку на іншу особу
Так, страховий поліс можна оформити на третю особу, якщо це не забороняється правилами страхової компанії. Рекомендується це заздалегідь уточнити в уповноваженого представника. Неповнолітні самостійно не мають права оформити страховку, це можна зробити через опікуна або іншу людину, яка представляє законні інтереси дитини.
Отже, медичне страхування застосовується лише в тих випадках, коли застрахованому громадянину потрібна меддопомога. Страховка від нещасних випадків — це здебільшого фіксована компенсація, яку людина може витратити як на лікування, так і на інші потреби (не регламентуються умовами поліса).