• Головна
  • Добропільчане, ботулизм знову поруч
10:13, 13 липня 2018 р.

Добропільчане, ботулизм знову поруч

Ботулизм знову поруч

Добропільське районне управління Держпродспоживслужби інформує, що в липні поточного року в Донецькій області загострилась ситуація щодо захворювання населення на ботулізм.

В важкому стані від отруєння ботулотоксином до лікувальних закладів потрапило дві людини, які уживали в їжу непатрану в’ялену рибу.

Відрізнити уражені ботулізмом продукти від безпечних неможливо, бо продукція не змінюється (тобто запах, смак такої продукції не має ознак мікробіологічного псування). Виняток іноді стосується консервованих продуктів, коли можна візуально визначити здуття кришки.

Найчастіше Ботулізм виникає при вживанні продуктів домашнього виготовлення: в'яленої та копченої риби, м'ясних і ковбасних виробів, консервів з риби, м’яса, овочів, грибів.

Ботулізм як правило, починається раптово із симптомами важкого ураження нервової системи: насамперед відзначається розлад зору (двоїння та сітка перед очима, мерехтіння), іноді порушення дихання. При появі таких ознак необхідно відразу звернутися до лікувального закладу за медичною допомогою. Самолікування неприпустимо.

Ботулізм край небезпечна хвороба. Летальність серед хворих, від порушень життєвоважливих систем організму, становить до 30%.

Ботулотоксин не руйнується ферментами травного тракту. Кип'ятіння і стерилізація в домашніх умовах не здатні знищити збудника ботулізму. В звичайних умовах зовнішнього середовища ботулотоксин зберігається до 1 року, в консервованих продуктах - роками.

Мікроб чутливий до кислого середовища, збудник не розмножується в сухих продуктах. Кухонна сіль за концентрації 6-7% гальмує розвиток збудника, а понад 10% - зовсім пригнічує розвиток і токсиноутворення. Цукор при концентрації у водній фазі 47-50% також пригнічує життєдіяльність мікробу. В таких продуктах, як джеми, повидло, варення при достатній кількості цукру неможливе утворення токсину, за виключенням цілих консервованих фруктів, в яких кількість цукру може бути недостатньою.

Важливо!!!

Правила, яких необхідно дотримуватися з метою упередження виникнення харчових отруєнь, зокрема ботулізму:

1 Не придбати ні за яких умов продукти домашнього виготовлення: консерви, в’ялену та копчену рибу, ковбаси та м’ясопродукти.

2 Найменше здуття кришки — причина для категоричної відмови від уживання в їжу вмісту даної банки.

3 Утримуватися від вживання в їжу непатраної в’яленої/копченої риби.

4 Ретельно мити та чистити сировину перед консервуванням.

5 Стерилізувати посуд, спеції та саму продукцію.

6 Додавати під час консервування продукти, що пригнічують життєдіяльність мікробу — оцет, лимонну кислоту, цукор, сіль, в пропорціях відповідно до рецептур.

7 В дорозі і на відпочинку використовувати в їжу продукти, які можна зберігати без холоду.

8 Дотримуватися термінів та умов зберігання продуктів.

9 Зберігати продукти, які швидко псуються, тільки в холодильнику.

10 Ретельно просмажувати або проварювати залишки продуктів на наступний день перед прийомом в їжу.

11 Використовувати різні дошки і кухонні ножі для оброблення сирих продуктів і продуктів, готових до вживання.

12 Захищати харчові продукти від забруднення комахами, сторонніми предметами, пилом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ботулізм #Добропілля
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...