Як росіяни налаштовують українців одне проти одного
У війні росії проти України ворог активно використовує не тільки реальну зброю, але й усіляко намагається вплинути на українців.
Так, ще до повномасштабного вторгнення пропаганда постійно розповідала страшилки про українців, про те, що на Донбасі ображають російськомовних, а військові навмисне нищать домівки людей на сході заради задоволення. Безумовно, ці наративи росія використовує для виправдання своєї агресії проти України, прикриваючись благородними цілями і захистом людей.
Зараз, в умовах, коли росія напала на Україну, не приховуючи присутності своїх військових, як у 2014, пропагандисти продовжують налаштовувати українців проти одне одного. На захоплених територіях росіяни брешуть, що це українські військові навмисне обстрілювали їх будинки, хоча самі ж “брали” міста килимовими бомбардуваннями, як в Маріуполі. Вигадують історії про те, як людей зі сходу не чекають в інших регіонах, брешуть, що немає евакуації і навмисне відправляють до росії.
Чого тільки варта маніпуляція, що Донбас “бомбили 8 років” і в Україні ніхто не зважав на це. “Где вы были 8 лет” - це ніщо інше, як теза російської пропаганди, яка є головним аргументом повномасштабного вторгнення.
Тільки от усі ці 8 років володимир путін послідовно відмовлявся від пропозицій відправити на Донбас миротворців під егідою ООН. З 2016 року бойові дії поступово згасали, конфлікт де-факто набув статусу «замороженого». І ось раптово президент Росії вирішив «рятувати» Донбас, після чого за лічені тижні кількість жертв серед мирних жителів України перевищила кількість загиблих за ті самі 8 років.
Людям, які проживають на захоплених з 2014 року територіях, постійно вкладали в голови, що Україна хоче їх знищити і готова напасти у будь-який момент. “У нас не было другого выбора” - пояснює путін напад росії на Україну, бо тоді українці напали б на невизнані “ЛДНР” та окупований Крим.
Пропаганда докладає усіх зусиль, щоб принизити все українське і возвеличити російське, і це є також тиск на наших земляків, які постійно чують про відсутність нашої державності. У хід пропаганди йде все: від викривлення історії до негативного ставлення до української національної кухні.
Всі ці пропагандистські наративи тим чи іншим чином впливають на настрої у нашому суспільстві. Тому ми маємо бути стійкими і терпимими до російської пропаганди, спростовуючи її не тільки словами, а й справами.