Національна поліція України звернулась до родичів безвісті зниклих осіб із закликом здати зразки ДНК. Це має пришвидшити процес ідентифікації загиблих внаслідок повномасштабної війни, розв’язаної росією проти України, повідомляє Антикризовий медіа-центр.
Голова Національної поліції України Ігор Клименко в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів про виявлення великої кількості тіл загиблих на деокупованих територіях.
«Загалом виявлено близько 1600 тіл українців. Частина з них ще не ідентифіковані. Тому я прошу прямих родичів зниклих безвісти або загиблих осіб прийти в поліцію і здати тест на ДНК, щоб ми могли цю роботу пришвидшити», - сказав Клименко.
За його словами, криміналісти Нацполіції вже показали свою ефективність під час роботи у Кременчузі та Вінниці. У цих містах від ворожих ракетних обстрілів загинуло і травмувалося багато людей.
«Завдяки техніці, яку отримали від іноземних партнерів, а це - дві мобільні ДНК-лабораторії, ми на місці проводимо такі тести і встановлюємо особи загиблих», - сказав голова Національної поліції України. Окрім того, Клименко повідомив, що США невдовзі передадуть ще 26 таких ДНК-лабораторій.
Як здати зразки ДНК та шукати безвісті зниклих родичів
- Найперший крок - звернутися у відділ поліції за місцем свого проживання.
- Після цього: подати заяву про зникнення або пошук кровних родичів.
- Здати біологічні зразки для виведення ДНК-профілю, який порівняють з наявними даними у єдиній базі.
Зразки ДНК можна здати у відділеннях судово-медичної лабораторії. Зазвичай у живих людей відбирають зразки крові, слини та епітелій з ротової порожнини. У померлих це може бути будь-який біологічний матеріал: кров, м’які тканини, окремі кістки та їх фрагменти.
В Україні зразки відбираються у біологічних батьків чи дітей зниклої людини. Під час звернення вони повинні надати документи, що підтверджують особу - паспорт або свідоцтво про народження.
Відбір зразків та проведення молекулярно-генетичної експертизи можуть бути здійснені виключно за постановою слідчого. Експертиза проводиться безоплатно.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію