Поліція радить як не стати жертвою інтернет-шахраїв та що робити, якщо ви потрапили у пастку
Останнім часом в соціальних мережах ваші друзі отримують повідомлення ніби з вашого аканту з проханням: "Будь ласка, допоможи, позич гроші" та номером банківської картки, куди слід перерахувати кошти. Якщо ви отримали таке повідомлення, то не треба відразу перераховувати гроші, а слід зателефонувати цій людині і запитати чи надсилала вона подібне прохання. Про це повідомляє Покровське районне управління поліції.
Жертвою такої шахрайської схеми може стати будь-яка людина. І підступність полягає в тому, що помітити проблему можна тільки після того, як з акаунту почнуть надсилати повідомлення. Лише минулої доби дві мешканки Покровська стали жертвами такого злочину.
Поліція радить:
– якщо ви отримали подібне повідомлення: не надсилайте гроші й одразу ж зателефонуйте тому, хто його відправив;
– якщо з вашого облікового запису переслали такі повідомлення: надішліть тим, хто отримав від шахраїв повідомлення, вибачення та прохання не переказувати кошти, а також замініть пароль у соцмережі.
- якщо у вас є підозра, що вашу сторінку "зламали", необхідно припинити всі сесії цього месенджера на всіх пристроях. Пам'ятайте, на ваших месенджерах повинна бути подвійна аутентифікація!
Якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв, то потрібно звернутися в поліцію: зателефонуйте за номером 102 або вирушайте до найближчого відділення.
Донецької області