Сьогодні відзначається День піхоти
Указом Президента України від 19 квітня 2019 року № 152/2019 в Україні було встановлено День піхоти, який відзначається щороку 6 травня «з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій».
Дата була встановлена не випадково. 6 травня 1648 році українські козацько-селянські війська та кримські союзники перемогли польське військо в битві біля Жовтих Вод. Це була перша масштабна битва у період національно-визвольної боротьби українського народу проти Речі Посполитої на чолі з українським полководцем та державним діячем Богданом Хмельницьким.
Цього ж дня відзначається релігійне свято - День Юрія (Георгія) Змієборця. Святий, мученик і воїн, він вважався покровителем візантійських імператорів, а пізніше - українських князів. Юрій Змієборець став прообразом лицарства і захисником боротьби за найвищий ідеал народу – свободу, та символом боротьби проти зла. Він був одним із покровителів українського війська.
Піхота завжди першою зустрічає ворога, перша іде у наступ, утримує рубежі й до останнього тримає оборону,
Російська-українська війна довела, що українська піхота є однією з найкращих у сучасному світі. Оборонні, наступальні, рейдові операції, які проводила українська піхота, вже зараз вивчаються в кращих військових навчальних закладах світу. Нині українські піхотинці – це основа бойового потенціалу Сухопутних військ ЗСУ, вони несуть найбільше навантаження та відіграють вирішальну роль у нашому спротиві і Перемозі.
Українські піхотинці – це і слава українського війська, загартованого в боях із російським агресором.